Affiliate marketing pro e-shopy Upgates

Co je affiliate marketing?

Affiliate marketing (někdy nazývaný partnerský marketing) je postavený na spolupráci, která je výhodná pro všechny zúčastněné strany. 

Celý systém affiliate marketingu je postavený na výkonu, jedná se tedy o výkonnostní druh marketingu. To znamená, že vy jako e-shopař získáváte objednávky z affiliate marketingu, ale platíte vždy stejnou a pevnou částku za tuto objednávku. Za přivedenou objednávku vždy náleží provize subjektu, který ji přivedl.

S affiliate marketingem se vám nestane, že byste prodělali na objednávce. Tohle je jeden z důvodů, proč je affiliate marketing jeden z nejoblíbenějších marketingových kanálů vůbec.

Kdo je kdo na affiliate trhu?

Na affiliate trhu existují (kromě zákazníků) 3 subjekty.

Affiliate inzerent

Affiliate inzerent je člověk, firma, e-shop, který má co prodávat či nabízet online a chce, aby jeho zboží nebo službu propagoval affilite partner za provizi z prodeje.

Affiliate partner

Affiliate partner je člověk nebo firma, který chce propagovat zboží nebo služby přes své marketingové kanály a zdroje návštěvnosti. Když přivede e-shopu objednávku, náleží mu za přivedeného zákazníka provize.

Typy affiliate partnerů můžeme dělit na:

 • zájmové blogy
 • produktové katalogy
 • recenzní weby
 • cashbackové portály
 • kuponové weby
 • specialisté na online reklamu (PPC)
 • specialisté na Google shopping
 • specialisté na remarketing/retargeting
 • influencery

Ve zkratce – affiliate partner je váš online obchodník, který propaguje vaše produkty a služby a chce za to provizi pouze z uskutečněného (zaplaceného, nevráceného) prodeje.

Affiliate manažer

Affiliate manažer je člověk nebo firma, která se stará o to, aby affiliate inzerenti i partneři byli spokojeni se vzájemným obchodním vztahem. 

Jedná se o “prostředníka”, který má za úkol:

 • hledat nové affiliate partnery
 • aktivovat současné affiliate partnery
 • komunikovat se všemi obchodníky
 • připravovat propagační materiály
 • kontrolovat schvalování objednávek a proplácení faktur
 • rozvíjet affiliate program ke spokojenosti všech

Výhody affiliate marketingu

1) Měřitelnost marketingového kanálu

Affiliate marketing je skvěle měřitelný. Díky tomu, že platíte pouze za přivedeného zákazníka, který zboží nevrátí, jsou vaše náklady na objednávku pořád stejné v čase. Můžete tohle říct o jiných marketingových kanálech?

2) Optimalizace pro vyhledávače

Affiliate partneři mají obvykle silné weby, které mají určitou autoritu. Proto když máte affiliate program a v něm řekněme 20 partnerů, kteří na vás odkazují, je to silný signál pro vyhledávače, že váš e-shop je nalezení hodný.

3) Zvýšení povědomí o značce

Stejně jako u předchozího příkladu - představte si, že 20 partnerů propaguje vaše produkty a k tomu třeba doplní logo vašeho e-shopu či váš brandovaný banner. 

Najednou jste viditelní na 20 na sobě nezávislých webových stránkách, zatímco vaše konkurence se pořád snaží získat zákazníky ze zbožových srovnávačů, kde jsou na jednom webu spolu s dalšími 10 e-shopy.

4) Influencer marketing jako součást affiliate programu

Pokud chcete začít pracovat s influencery, ale nevíte jestli cena, kterou si říkají za propagaci je adekvátní, je zde řešení v podobě affiliate marketingu. Můžete influencerovi nabídnout, že první propagaci provede skrze výkonnostní marketing (třeba na týden). Pokud se osvědčí, můžete si jednoduše vypočítat náklady na propagaci tak, aby vám dávaly smysl.

5) Setrvačnost jako u žádného jiného marketingového kanálu

Affiliate marketing je specifický v tom, že zde pracujete s lidmi a ne s čísly. Trvá proto program „rozjet“, ale jakmile se vám to podaří, může přinášet prodeje do vašeho e-shopu klidně i roky.

Nevýhody affiliate marketingu

Affiliate marketing má velké množství výhod, ale bohužel je vyvažují také i některé nevýhody.

1) Pracujete s lidmi, ne s čísly

Affiliate marketing stojí a padá na affiliate partnerech. Aby váš affiliate program fungoval, musíte affiliate partnery pravidelně motivovat k propagaci vašich produktů. Žádný subjekt na trhu vám „nedodá“ zdarma affiliate partnery. Je potřeba affiliate partnery hledat a motivovat je k propagaci, pracovat s nimi, pečovat o ně.

2) Pomalejší start

V případě, že se rozhodnete pustit se do affiliate marketingu, musíte počítat s tím, že bude chvilku trvat, než affiliate partneři přizpůsobí své propagace vašim produktům nebo vaší značce. Rozjezd affiliate programu tak může zabrat klidně i 6 měsíců.

Co je AffilBox?

AffilBox je marketingový nástroj, díky kterému si můžete vybudovat a spravovat vlastní affiliate program. Funguje na podobném principu jako například e-shopové řešení UpGates, což znamená, že si software nemusíte kupovat za stovky tisíc a složitě instalovat někam na server. Veškeré technické zázemí zařizujeme my a vy si pouze platíte ročně pronájem řešení.

Jak AffilBox funguje?

V AffilBoxu si můžete nastavit výši provize, dobu platnosti cookies, přidat propagační materiály, jednoduše připravit vše potřebné dopředu.

A proto jakmile se vám začnou registrovat partneři, mohou začít ihned propagovat (a prodávat) vaše produkty.

Co AffilBox umí?

AffilBox splňuje veškeré standardní i nadstandardní parametry, které byste čekali od affiliate softwaru. Podívejte se, jak AffilBox dopadl ve srovnání affiliate softwaru.

Jaké funkce najdete v AffilBoxu:

...a mnoho dalšího.

Pokud vás zajímají všechny vlastnosti AffilBoxu, podívejte se na porovnání vlastností a nebo si aktivujte AffilBox na 14 dní zdarma!

Proč si vybrat AffilBox?

Jsme profesionálové s 10 lety praxe a proto víme, co naši klienti potřebují. V rámci podpory našim klientům nabízíme:

Nastavení affiliate programu

Najmutí affiliate manažera

Audit affiliate programu

Vzdělání ve formě Podcastu a pravidelných webinářů zdarma

AffilBox a Upgates je správná volba

AffilBox jednoduše napojíte do vašeho e-shopového řešení a můžete ihned začít rozvíjet svůj partnerský marketingový kanál. 

Klienti AffilBoxu jsou schopni průměrně zvyšovat obrat svého e-shopu o 10-60% (v závislosti na produktech, značce, atp…)

Vyzkoušejte si AffilBox na 14 dní zdarma bez závazku.