Aktualizace systému verze 24

Nové funkce

Režim One Stop Shop (OSS)

Do systému e-shopu jsme zahrnuli změny týkající se režimu One Stop Shop (OSS), které nově ovlivňují mezinárodní objednávky. Upravili jsme možnosti nastavení DPH pro jednotlivé státy a zákazníci si mohou snadno vybrat zemi doručení (dostupné od Designera verze 3.7, více zde).

Administrace

Recyklační poplatky - nové rozhraní

Systém recyklačních poplatků má nyní vlastní sekci v administraci e-shopu, kde je lze snadno spravovat. Přiřazení recyklačního poplatku nově probíhá u produktu v části Ceny (více zde).

Produkty zařazené do skupiny doprav

V části Skupina doprav se zobrazuje počet produktů, které jsou k ní přiřazené.

Kliknutím na toto číslo budete přesměrováni do seznamu produktů, kde se automaticky vyfiltrují tyto produkty (více zde).

Rozšíření možností pro import

Do URL adresy zdroje importu lze nově zadat dodatečné parametry (více zde). U importů z dočasného FTP je nyní možné použít zdrojový soubor z tohoto FTP (více zde)

Jednorázový export objednávek do HTML

V seznamu objednávek je možné si vybrané objednávky jednorázově exportovat do HTML formátu (více zde)

Nové možnosti v režimu úprav

V režimu úprav jsou dostupné nové možnosti pro rychlé úpravy ve vybraných sloupcích, které to dosud neumožňovaly (více zde).

Rozšíření možností pro vyřazení z vyhledávání

Z vyhledávání lze nově vyřadit i aktuality a rádce. Nyní lze ve vybraných sekcích nastavit vyřazení z vyhledávání pomocí hromadných úprav (více zde).

Noví dynamičtí zástupci konverzních kódů

U konverzních kódů jsme připravili nové dynamické zástupce, které můžete použít ve svých skriptech (více zde)

Stávající dynamičtí zástupci budou funkční po dobu následujících 3 měsíců od této aktualizace. Během té doby je potřeba si upravit skripty na nové dynamické zástupce (více zde)

Zobrazení parametru v detailu produktů

U parametru lze nastavit, jestli se má zobrazovat v detailu produktu (v dlouhém popisu). Funkce je dostupná od Designera verze 3.7 (více zde).

Rozšíření možností pro slučování objednávek

U slučování objednávek se nyní sloučí také způsoby dopravy a platby, pokud jsou stejné u všech slučovaných objednávek. Ze sloučeného obchodního případu se automaticky vygeneruje dokument objednávka (více zde).

Nastavení barvy a ikony dostupnosti

U jednotlivých dostupností produktů lze nastavit barvu a ikonu. Funkce je dostupná od Designera verze 3.7 (více zde).

Seznam produktů pod limitem stavu zásob

V sekci Produkty je podkategorie Sklad pod limitem s číslem udávajícím, kolik produktů je aktuálně pod nastaveným limitem (více zde).

Nastavení rozměru obrázků pro emailing

V administraci je možné si nastavit šířku obrázku produktu v pixelech, podle které se budou generovat obrázky produktů do emailingové šablony (více zde).

Zobrazení kategorií při duplikaci menu

Při aktivní duplikaci menu na e-shopu došlo k úpravě zobrazení kategorií v administraci e-shopu. V seznamu kategorií v sekci Kategorie dojde ke spojení obou menu do jednoho (více zde)

Oddělené přístupové údaje pro jazyky u bran TatraPay a CardPay

U platebních bran TatraPay a CardPay lze nyní zadat oddělené přístupové údaje pro jednotlivé jazykové mutace e-shopu.

Načtení objednávky v pokladně

V pokladně lze načíst již vytvořené objednávky a přímo je zaplatit hotově nebo kartou (více zde)

Propojení

Propojení na Google Tag Manager

Možnost snadného automatizovaného napojení pomocí Google Tag Manager (GTM). Umožňuje napojení všech Google služeb pomocí jednoho propojení (více zde).

Novinky v modulu Designer

Veškeré novinky a úpravy v grafickém konfigurátoru Designer verze 3.7, najdete v článku zde.

Ostatní

  • Vlastní obrázek a zkratka pro jazyk e-shopu - k jazyku je možné si nahrát vlastní obrázek a zkratku (dostupné od Designera verze 3.7, více zde).
  • Přidání poznámky ke kalkulačce splátek - pomocí překladu installment-calculator-note můžete přidat poznámku vedle odkazu na splátkovou kalkulačku v detailu produktu (dostupné od Designera verze 3.7, více zde).
  • Možnost skrýt přihlášeným zákazníkům ceny pro nepřihlášené - V modulu Designer je možné skrýt cenu Nepřihlášený zákazník. Tato cena se zobrazuje přihlášeným zákazníkům, pokud mají nastavenou ceníkovou slevu oproti nepřihlášeným zákazníkům (dostupné od Designera verze 3.7, více zde).
  • Zvětšení hlavního obrázku produktu v mobilním zobrazení - zvětšení hlavního obrázku produktu je nyní možné také v mobilním zobrazení (dostupné od Designera verze 3.7, více zde).
  • Možnost skrýt údaje pro platbu převodem - v administraci e-shopu lze nastavit, jestli se po dokončení objednávky s platbou typu bankovní převod zobrazí zákazníkovi údaje pro platbu převodem (dostupné od Designera verze 3.7, více zde).
  • Možnost vypnutí sekce Nejprodávanější - v administraci e-shopu je u vybraných stránek možné zvolit, jestli se má zobrazovat sekce Nejprodávanější. Přesunuto z Vlastních polí (více zde).
Další článek
Aktualizace systému verze 23