Vlastní bannery lze pomocí bannerového systému zobrazit na e-shopu od verze designera 1.4. Lze je vložit na následující stránky:

Následně se zobrazí na pozicích:

  1. Nad obsahem stránky - Banner se vloží mezi hlavičku a hlavní nadpis stránky.
  2. Ve sloupci - Banner se vloží do levého nebo pravého sloupce podle toho, zda stránka daný sloupec obsahuje.

Bannery v obsahu stránky

Lze provést dvěma způsoby:

1) Univerzální banner do všech obsahových částí

Pokud chcete na všech stránkách zobrazit v obsahové části stále ten stejný banner, vytvořte si ho v modulu Obsah / Bannery a přidejte mu Atribut s názvem cont.

2) Specifický banner do konkrétní obsahové části

Pokud chcete na jedné konkrétní stránce mít v obsahové části speciální banner, vytvořte si ho v modulu Obsah / Bannery a řiďte se následujícím postupem:

  1. Přejděte do vybrané kategorie, produktu, článku, aktuality nebo rádce podle toho, kam chcete banner přidávat. V oddílu Vlastní pole vyplníte pole Banner obsah. Text by měl být malými písmeny bez diakritiky a pomlcek. Podtržítka lze použít. Vybrali jsme např. banner1cont.
  2. Pod Obsah / Bannery vytvoříte nový banner. V oddíle Rozšířené vyplníte atribut v tomto složení: cont_ + název z kategorie banner1cont. Výsledný název příkladu je cont_banner1cont.

Tip! Lze kombinovat nastavení univerzálního banneru a specifického banneru. Vycházíme-li z našeho příkladu banner cont se zobrazí ve všech sloupcích mimo toho, ve kterém je nastaven cont_banner1cont.

Bannery ve sloupci

Lze provést dvěma způsoby:

1) Univerzální banner do všech sloupců

Pokud chcete na všech stránkách zobrazit ve sloupci stále ten stejný banner, vytvořte si ho v modulu Obsah / Bannery a přidejte mu Atribut s názvem col.

2) Specifický banner do konkrétního sloupce

Pokud chcete na jedné konkrétní stránce mít ve sloupci speciální banner, vytvořte si ho v modulu Obsah / Bannery a řiďte se následujícím postupem:

  1. Přejděte do vybrané kategorie, produktu, článku, aktuality nebo rádce podle toho, kam chcete banner přidávat. V oddílu Vlastní pole vyplníte pole Banner sloupec. Text by měl být malými písmeny bez diakritiky a pomlcek. Podtržítka lze použít. Vybrali jsme např. banner1col.
  2. Pod Obsah / Bannery vytvoříte nový banner. V oddíle Rozšířené vyplníte atribut v tomto složení: col_ + název z kategorie banner1col. Výsledný název příkladu je col_banner1col.

Tip! Lze kombinovat nastavení univerzálního banneru a specifického banneru. Vycházíme-li z našeho příkladu banner col se zobrazí ve všech sloupcích mimo toho, ve kterém je nastaven col_banner1col.

Vložení banneru na systémové stránky

  • Košík - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_cart (pro vložení do sloupec) nebo cont_cart (pro vložení do obsahové části). 
  • Doprava a platba - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_shipment (pro vložení do sloupec) nebo cont_shipment (pro vložení do obsahové části). 
  • Dodací údaje - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_checkout (pro vložení do sloupec) nebo cont_checkout (pro vložení do obsahové části).
  • Zákaznický účet - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_account (pro vložení do sloupec) nebo cont_account (pro vložení do obsahové části).
Diskuse