Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Bannery lze umístit na různé stránky e-shopu. V grafice se zobrazují na zajímavých pozicích z hlediska marketingu.

Stránky obsahující bannery

Pozice banneru na stránce

 1. Hlavní banner (banner1) - V horní části hlavní stránky.
 2. Cover 1 (cover_1) - Zhruba uprostřed hlavní stránky dle výběru šablony v modulu designer.
 3. Cover 2 (cover_2) - Ve spodní části hlavní stránky.
 4. Nad obsahem stránky (cont) - V obsahové části mezi hlavičkou a hlavním nadpisem stránky.
 5. Ve sloupci (col) - Ve sloupci, pokud se na stránce vyskytuje.

Banner nad obsahem stránky

Umístit banner na toto místo můžete následujícími způsoby.

1) Univerzální banner do všech stránek

Pokud chcete na všech stránkách zobrazit na pozici nad obsahovou částí stále stejný banner, vytvořte si ho v modulu Obsah / Bannery a přidejte mu Atribut s názvem cont.

2) Speciální banner do konkrétní stránek

Pokud chcete mít na jedné konkrétní stránce na pozici nad obsahovou částí speciální banner, postupujte dle následujícího návodu:

 1. Přejděte do vybrané kategorie, produktu, článku, aktuality nebo rádce podle toho, kam chcete banner přidávat. V oddílu Vlastní pole vyplňte pole Banner obsah. Text by měl být malými písmeny bez diakritiky a pomlcek. Podtržítka lze použít. Vybrali jsme např. banner1cont.
 2. Obsah / Bannery vytvoříte nový banner. V oddíle Rozšířené vyplníte atribut v tomto složení: cont_ + název z kategorie banner1cont. Výsledný název příkladu je cont_banner1cont.

Tip! Lze kombinovat nastavení univerzálního banneru a specifického banneru. Vycházíme-li z našeho příkladu banner cont se zobrazí ve všech sloupcích mimo toho, ve kterém je nastaven cont_banner1cont.

Banner ve sloupci

Umístit banner na toto místo můžete následujícími způsoby.

1) Univerzální banner do všech stránek

Pokud chcete na všech stránkách zobrazit ve sloupci stále stejný banner, vytvořte si ho v modulu Obsah / Bannery a přidejte mu Atribut s názvem col.

2) Speciální banner do konkrétní stránek

Pokud chcete mít na jedné konkrétní stránce ve sloupci speciální banner, postupujte dle následujícího návodu:

 1. Přejděte do vybrané kategorie, produktu, článku, aktuality nebo rádce podle toho, kam chcete banner přidávat. V oddílu Vlastní pole vyplníte pole Banner sloupec. Text by měl být malými písmeny bez diakritiky a pomlcek. Podtržítka lze použít. Vybrali jsme např. banner1col.
 2. Pod Obsah / Bannery vytvoříte nový banner. V oddíle Rozšířené vyplníte atribut v tomto složení: col_ + název z kategorie banner1col. Výsledný název příkladu je col_banner1col.

Tip! Lze kombinovat nastavení univerzálního banneru a specifického banneru. Vycházíme-li z našeho příkladu banner col se zobrazí ve všech sloupcích mimo toho, ve kterém je nastaven col_banner1col.

Bannery na systémových stránkách

 • Košík - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_cart (pro vložení do sloupec) nebo cont_cart (pro vložení do obsahové části). 
 • Doprava a platba - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_shipment (pro vložení do sloupec) nebo cont_shipment (pro vložení do obsahové části). 
 • Dodací údaje - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_checkout (pro vložení do sloupec) nebo cont_checkout (pro vložení do obsahové části).
 • Zákaznický účet - V administraci pod Obsah / Bannery vytvoříte banner pouze mu nastavíte atribut col_account (pro vložení do sloupec) nebo cont_account (pro vložení do obsahové části).
Diskuse
Často se ptáte