Banner je pole s obrázkovým obsahem obvykle reklamního charakteru. Lze ho vložit do libovolného místa na e-shopu.

Zobrazení na e-shopu

Pomocí banneru, který je umístěn na nejatraktivnějších místech e-shopu, můžete informovat zákazníky o zajímavých marketingových příležitostech jako jsou akční produkty, novinky, výprodej, aktualita atp.

Bannerový systém

Rozmístění jednotlivých bannerů na různých místech e-shopu řeší bannerový systém. Více zde >

Typy bannerů

Podle počtu snímků:

  • Statické - Bez animace. Pokud vložíte pouze jeden snímek.
  • Animované (carousel) - S animací. Několik střídajících se snímků.

Podle typu zobrazení:

  • Covery
  • Obrázkové bannery

Covery

Pokud zaškrtnete funkci Cover, vzhled banneru se vytváří na základě vámi vložených textů a obrázků v administraci pomocí speciálního modulátoru. Více zde >

Jak nastavit banner v e-shopu

Obrázkové bannery

Obrázkový banner je sice responzivní a zachovává si proporce rozměrů, ale v mobilu se zmenšuje do velmi malých rozměrů a to včetně textů, které jsou součástí jeho obrázků. To vede k nečitelnosti textů a to je velké mínus tohoto přístupu.

Pokud přesto chcete používat klasické obrázkové bannery, musíte v detailu banneru odškrtnout funkci Cover

Obrázky je nutné vložit do banneru v přesně daném rozměru, aby se zachovala jejich ostrost a minimální velikost. Návod, jak toho dosáhnout si stáhněte v záložce Snímky. 

Výrobu banneru si můžete také objednat u některého z našich grafiků na Marketplace.

Rozměry bannerů

Nahrání obrázku do banneru

Obrázky nebo pozadí (v případě coveru) se v případě bannerů nahrávají do Správce souborů (modul Soubory) do složky Grafika. Složka je zvláštní v tom, že obrázky do ní nahrané se již nezmenšují a nekomprimují. Obrázky nahrané do ostatních složek se zmenšují a navíc komprimují. Více zde >

Jak nastavit banner v e-shopu Upgates

Tip! Ideální počet obrázků v banneru doporučujeme čtyři. V úvahu je třeba vzít to, že každý obrázek znamená nutnost stáhnout cca 150 KB navíc. To se projeví v případě pomalého internetového připojení. 

Optimalizace velikosti obrázku

Jak jsme si již řekli, obrázky mohou mít díky složce Grafika neomezeně velký rozměr. 

Přidání obrázku pro Cover

Pokud potřebujete velikost obrázku optimalizovat, můžete využít různé online komprimátory. Velmi dobrým je např. https://tinypng.com/.

tinypng.com

Nastavení designu

Grafiku komponenty upravíte v modulu Designer. Jak na to najdete v této nápovědě. Vyberte šablonu Hlavní stránka a komponentu Banner v sekci  Rozložení (nápověda) a  Vzhled (nápověda).

Designer: Video návod

Diskuse