Jedná se o typ moderního banneru, kde je obrázek rozložen na pozadí a přizpůsobuje se jeho ploše (nejdelší hraně banneru). Proto v některých zobrazeních (např. v mobilu) bývá obrázek oříznutý. Proporce obrázku však zůstávají zachovány. Texty v coveru nejsou součástí obrázku. Vkládáte je jednoduše do administraci k jednotlivým snímkům. Text vložený do coveru bude mít nezměněnou velikost písma, takže bude čitelný i v mobilu. Ilustrační obrázky volně stažitelné k použití najdete například na www.freeimages.com nebo www.unsplash.com, www.openphoto.net.

U typu cover vkládáte pouze podkresovou fotografii nebo video, bez textů. Ty se dávají jako titulek. Na velikosti nezáleží obrázek se automaticky přizpůsobuje zobrazované ploše. Obecně platí čím větší obrázek tím lépe.

Cover je dynamický a jeho výška se nastavuje dle obsahu, což může způsobovat problém v případě použití dlouhých textů. Na větších monitorech to nemusí být znatelné jelikož se text roztáhne a výška banneru je tak nezměněná. Pokud chcete dlouhé texty zacovat a mít stejně vysoké bannery, je nutné si cover vypnout a texty připravit přímo do banneru, bannery pak připravovat grafiky se stejnou výškou.

Změna velikosti a zarovnání textů v cover banneru je možné nastavit v modulu Designer. 

Postup v administraci

  1. V menu administrace zvolte sekci Obsah / Bannery.
  2. Klikněte na tlačítko "Nový".
  3. Zaškrtněte pole Cover.
  4. Vyplňte požadované údaje.
  5. V oddílu Snímky klikněte na tlačítko "Nový".
  6. Vložte obrázky.
  7. Upravte pořadí obrázků dle potřeby potažením za symbol šipek.
  8. Uložte.

Zobrazení na e-shopu