V administraci e-shopu najdete sekci bannerů pod

Obsah / Bannery

Zde můžete upravovat stávající bannery nebo tvořit nové.

Bannery s funkcí Cover

U banneru s funkcí Cover slouží vložený obrázkový soubor pouze jako podklad/tapeta textu, který si sami jednoduše zadáte v administraci. Pokud tak u banneru zaškrtnete funkci Cover, obrázek se ořízne, nikoliv zmenší. Text vložený v administraci se však přizpůsobí danému zařízení a bude se zobrazovat čitelně.

Průvodce: Bannery - funkce Cover

Výroba banneru

Grafiku si můžete vyrobit sami bez nutnosti ovládat grafický editor. Stáhněte si fotky zdarma např. z fotobanky Pexels a textový obsah kompletně vyplňte v administraci.

Optimalizace a nahrání obrázku pro Cover

Obrázkové soubory pro banner s funkcí Cover mohou mít neomezeně velký rozměr. Ve správci souborů je však nutné je nahrát do složky Grafika, kde se obrázky nijak nekomprimují ani nezmenšují.

Přidání obrázku pro Cover

Pokud však nechcete, aby obrázky zabíraly příliš mnoho místa, můžete využít online komprimátory různých formátů fotografií. Online komprimátor nejčastějšího formátu obrázkového souboru (.png) naleznete na https://tinypng.com/.

tinypng.com

Bannery bez funkce Cover

V kartě úprav konkrétního banneru nemáte zaškrtnutý check box Cover. V takovém případě je potřeba nahrát obrázky v přesně specifikovaných rozměrech. Ty stáhnete v informačním okně v záložce Snímky.

Takovýto obrázek je sice responzivní, ale pro jiné zobrazení než desktop je zmenšen proporcionálně. A to včetně například pevně vloženého textu, který často bývá součástí bannerového obrázku. Tento text se v mobilním či tabletovém zobrazení proporcionálně zmenšuje společně s obrázkem a stává se nečitelným.

Průvodce: Bannery - struktura, vzhled a administrace

Optimalizace obrázku pro bannery bez funkce Cover

Pokud chcete na svém e-shopu užívat banner bez funkce Cover, je třeba držet se rozměrových požadavků v šabloně s rozměry ke stažení. Výrobu banneru si můžete objednat také u nás.

Rozměry bannerů

Diskuse