Vytvoření jednotného barevného stylu dle nastavené základní a doplňkové barvy. Většina prvků v grafice je bílá, v základní barvě nebo jejích odstínech. Pouze u vybraných prvků, které směřují ke konverzi stránky, je použitá barva doplňková. Při určování barev je dobré vycházet z barevnosti vašeho loga.

Barvy používané v grafice

  • Bílá barva - Systémová barva a nikde se nenastavuje.
  • Základní barva - Nastavuje se v designerovi. Barva textů a tmavých ploch. V případě textů se barva doladí tak, aby byla optimálně čitelná (může dojít ke ztmavení). Tip! Doporučujeme vybrat dostatečně tmavou barvu, aby byla dobře čitelná. Neměla by být také přehnaně sytá, protože web pak může působit ostře na oči.
  • Světlé barvy - Světlé odstíny se generují na barevné škále od bílé do základní barvy (viz. výše). Systém odstíny využívá pro obarvení světlejších prvků.
  • Doplňková barva - Nastavuje se v designerovi. Barva konverzních tlačítek. Dále je použitelná v hlavičce e-shopu a v marketingových prvcích jako jsou bannery a headliny.
  • Černá barva - Systémová barva.
  • Ostatní barvy - Barvy speciálních prvků jako jsou výzvy, upozornění, štítky atd. Tip! Je možné je upravit v souboru _custom.scss v Editoru kódu.

Funkce

Přejděte do sekce Grafika / Designer oddíl Barvy.

  • Barevné přechody - Aktivace barevných přechodů v tlačítkách od světlejší po tmavší odstín.
  • Šedý mód - Vytvoření alternativy k paletě světlých barev. Všude mimo hlavičky a sloupce se použije paleta šedých odstínů místo palety světlých barev vycházející ze základní barvy. Tip! Využijte tuto funkci, pokud je vaše základní barva příliš sytá a negeneruje hezké světlé odstíny. Barevnost nebude působit rušivým dojmem, přitom e-shop neztratí na živosti.

Barvení grafických prvků

Na základě nastavených barev se vytvoří paleta možností pro lokální obarvování jednotlivých komponent a grafických prvků. Stačí v náhledovém okně najet myší na daný prvek a upravit možnosti dle návodu.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna