Black hat SEO

Black Hat SEO, odkazuje na soubor praktik zaměřených na zvyšování pozice webových stránek ve výsledcích vyhledávání, které jsou v rozporu s pravidly vyhledávacích služeb jako Google. Tyto techniky často využívají manipulativní taktiky a jsou zaměřeny na vyhledávače, než na uživatele.

Klíčové techniky Black Hat SEO zahrnují:

  1. Keyword stuffing: Nadměrné použití klíčových slov na webové stránce s cílem manipulovat s její pozicí ve výsledcích vyhledávání.

  2. Invisible text: Použití bílého textu na bílém pozadí, skrytých textů za obrázky nebo mimo obrazovku s cílem napumpovat klíčová slova na stránce.

  3. Cloaking: Prezentace různého obsahu vyhledávačům a uživatelům. Například, stránka může zobrazit jednu verzi obsahu vyhledávačům a jinou verzi skutečným uživatelům.

  4. Doorway pages: Stránky vytvořené speciálně pro vyhledávače s cílem dosáhnout vyššího umístění v SERP, které uživatele přesměrují na jiný obsah.

  5. Link farming: Taktika, kdy je vytvořena síť webových stránek s jediným cílem vytvářet vzájemné odkazy mezi nimi, což může vést k umělému zvýšení popularity odkazů.

Black Hat SEO může sice přinést rychlé zvýšení pozice ve vyhledávacích výsledcích, ale také přináší vysoké riziko penalizace ze strany vyhledávačů. Pokud je stránka odhalena, může být penalizována snížením pozic ve výsledcích vyhledávání nebo dokonce úplným odstraněním z vyhledávacího indexu. Proto je vždy doporučeno dodržovat pravidla vyhledávačů a zaměřit se na techniky White Hat SEO.

Další článek
Bounce rate