Brand bez domova pomáhá lidem bez střechy nad hlavou

Primární důvod k založení e-shopu je většinou zřejmý. Vybudovat úspěšný byznys, který nás finančně zajistí. Čas od času ale u nás vznikne projekt, který touží po něčem jiném. Pomoct druhým. Přesně proto vznikl také e-shop Brandbezdomova

Stejně jako značka, která v překladu nemá domov, se i e-shop snaží podporovat lidi bez přístřeší nad hlavou. Právě těm totiž putuje výtěžek z prodaného oblečení. Zakladatel e-shopu Jakub prodejem oblečení s příznačným názvem Selflessness, který odkazuje na lidi, kterým není lhostejný osud ostatních, financuje další projekty.

Samotné oblečení pak vzniká v chráněné dílně. Každý kus oblečení je originál. Šije se totiž na zakázku a podle specifikace objednávky. Zákazník má tak jedinečnou výhodu podpořit dobrou věc a zároveň získat kus oblečení přesně podle vlastních požadavků. 

Finanční prostředky získané prodejem oblečení pak putují dvěma směry. V prvé řadě jde o projekt zakladatele Jakuba azylaky.cz, který funguje jako databáze azylových domů a nocleháren na našem území. Dobročinná organizace kromě toho pořádá osvětové akce a pomáhá jak lidem bez domova, tak také sociálním pracovníkům. Azylaky.cz totiž fungují jako komunitní web, kde sociální pracovníci mohou sdílet své zážitky, zkušenosti a třeba se i navzájem inspirovat. 

Dalším srdcovým projektem je Spabát. Opravdu nejde o překlep. Spabát je totiž speciální kabát, který lidem bez domova usnadňuje přespávání venku. Až pětině lidí bez domova totiž každou zimu hrozí umrznutí. A právě unikátní spací pytel Spabát to má změnit. Zatímco přes den jej lze v tuhých mrazech nosit jako bundu, přes noc poslouží jako spolehlivá přikrývka. Výrobu a distribuci Spabátu můžete podpořit libovolnou částkou přímo na e-shopu brandbezdomova. Na Spabát putuje také maximální možná část výtěžku z prodeje oblečení. 

V Upgates jsme rádi, že můžeme být u toho. A protože neumíme šít mikiny ani vymýšlet spací pytle, rozhodli jsme se projekt podpořit alespoň tím, že se o provoz e-shopu postaráme zdarma.

Další článek
Podpořte Jasmínku nákupem obrázku z charitativního e-shopu