Ceníky

Chcete některým zákazníkům nabídnout lepší ceny? Chcete je odměnit za to, že např. provedli registraci? Nebo u vás za ta léta udělali slušný obrat a stali se tak VIP zákazníky? Nastavte jim speciální ceník. Případně vytvořte systém slev dle obratu, který je bude automaticky řadit do zvýhodněných ceníků.

Je možné nastavit ceníky, které se vzájemně liší procentním rozdílem nebo individuálně zadanou cenou produktu.

Každý zákazník musí mít určený nějaký ceník. Ten může být buď maloobchodní (zvýrazněna cena s DPH na webu) nebo velkoobchodní (zvýrazněna cena bez DPH). Nepřihlášenému zákazníkovi se zobrazují ceny z výchozího ceníku, přihlášenému (má zákaznický účet) je nastavený speciální ceník.

Je možné registrovaným zákazníkům automaticky přiřadit konkrétní ceník, který může být zvýhodněný určitou slevou. Jedná se tedy o jakousi odměnu za to, že si u vás zákazník založil účet.

Přiřazení ceníku

  • Administrátor zákazníkovi určí ceník manuálně.
  • Administrátor aktivuje automatické nastavení ceníku dle obratu. Jakmile zákazníkův celkový obrat překročí hranici (horní limit pro slevu z obratu), dojde ke změně ceníku. Lze nastavit časové období za které se má obrat počítat.

Nastavení ceníku

  • Ceníková sleva (procentní snížení ceny produktu).
  • Horní limit obratu pro změnu ceníku (od daného obratu se zákazníkovi automaticky změní ceník na další v pořadí).
  • Zvýraznění ceny s DPH nebo bez DPH na webové části (např. velkoobchody spíše prezentují ceny bez DPH než s DPH).
  • Používat věrnostní systém (zákazníci, kteří jsou přiřazeni do daného ceníku, mohou / nemohou získávat body do věrnostního systému).