Cena produktu je jedním z nejdůležitějších marketingových nástrojů v konkurenčním boji e-shopu. Proto je nezbytné, abyste měli širokou škálu možností, jak ji přizpůsobit svým zákazníkům a její správu co nejvíce automatizovat.

Nastavení cen v produktu

Cenu produktu vyplňujete v detailu produktu v oddílu Ceny.

Pokud má váš e-shop více jazykových mutací, jsou další ceny umístěny v záložkách. Automaticky se přepočítají podle kurzu měny. Obvykle tedy stačí zapsat ceny jen v první záložce pro hlavní měnu. A pokud budete v dalších měnách potřebovat jinou cenu než tu, co se automaticky přepočítala, stačí ji manuálně napsat do daného pole.

Základem cenotvorby je mít vyplněnou cenu ve výchozím ceníku (viz. obrázek níže). Jinými slovy jedná se o cenu, kdy na e-shopu nakupuje nepřihlášený zákazník.

U každého produktu můžete mít nastavený libovolný počet ceníků (Nastavení / Produkty / Ceníky). Každý ceník znamená nový řádek v tabulce cen. Např. velkoobchodním nebo V.I.P zákazníkům můžete vytvořit speciální ceníky s výhodnějšími cenami. Více o cenících zde >

Cenotvorba v UPgates

Typy cen

 • Cena - Cena před slevou. Zapisuje se do databáze e-shopu a z ní se vypočítává výsledná cena zobrazující se na e-shopu. Pokud obsahuje produkt slevy, zobrazí se na e-shopu jako cena původní (přeškrtnutá).
 • Cena po slevě (bez DPH) - Výsledná cena bez DPH zobrazující se zákazníkům na e-shopu. Pouze, pokud jste plátcem DPH. 
 • Cena po slevě (s DPH) - Výsledná prodejní cena s DPH zobrazující se zákazníkům na e-shopu. Pokud nejste plátcem DPH, zobrazí se název ceny bez dovětku s DPH. 
 • Akční cena - Zvýhodněná prodejní cena, která přepisuje Cenu po slevě. Zobrazí se na e-shopu pouze tehdy, pokud má produkt aktivní štítek Akce. Najdete ho v oddílu Štítky v detailu produktu.
 • Nákupní cena - Nezveřejňuje se na webu. Má pouze informační charakter pro administrátory. Na jejím základě se vypočítává zisk e-shopu. Najdete je v modulu Statistiky / Zisk.
 • Běžná - Cena, za kterou zákazníci daný produkt běžně nakoupí na trhu nebo v kamenné prodejně.

Cenové slevy

 • Ceníková sleva - Procentuální sleva nebo pevně stanovená cena produktu v rámci konkrétního ceníku. Zákazník má standarně nastaven výchozí ceník. Může se mu však zobrazit jiný ceník, pokud se přihlásí. Např. ceník pro VIP zákazníky nebo velkoobchodníky. Více o cenících a jejich nastavení najdete zde > . U produktu definujete ceny pro jednotlivé ceníky. Lze je nastavit pro každou měnu zvlášť. 
 • Sleva na produkt - Procentní snížení ceny pouze u daného produktu. Lze nastavit pro každou měnu a ceník zvlášť.
 • Sleva na výrobce - Procentní snížení ceny všech produktů, u kterých byl nastaven daný výrobce (oddíl Hlavní). Více zde >
 • Globální sleva - Procentní snížení ceny produktů zařazených do konkrétní kategorie, větve menu nebo v rámci celého e-shopu. Více zde >
 • Cenový vzorec - Pro složitější výpočty cen, které vypočítávají na základě různých parametrů produktu nebo objednaného množství. Více zde >

Celkovou velikost slevy máte možnost omezit na maximální procento.

Nastavení cenotvorby

Přejděte do Nastavení / Základní / Nastavení obchodu, oddíl Hlavní.

 • Plátce DPH - Jste nebo nejste plátcem DPH. Zobrazuje se nebo nezobrazuje cena bez DPH.
 • Ukládat ceny s DPH - Stanovíte, zda cena, kterou do administrace ukládáte je brána jako cena s DPH nebo bez DPH.  
  • Cena s DPH - Cena s DPH si vyplňujete a z ní se vypočítává cena bez DPH (zaokrouhlí se na max dvě desetinná místa). Nastavení je typické pro maloobchodní prodej. 
  • Ukládat ceny s DPH - Cena bez DPH si vyplňujete a z ní se vypočítává cena s DPH (zaokrouhlí se dle nastavení měny - Nastavení / Základní / Měny). Nastavení je typické pro maloobchodní prodej.
Diskuse
Komentáře

Marika Jančarová

Dobrý den ,
přidávám na stránky nové produkty, kde si budou moci zákazníci volit jednotlivé varianty produktu a dle toho se bude také odvíjet konečná cena produktu. Zkoušela jsem přidat částku, která se má přičíst do ceny konfigurace (+ Kč), ale nic to neudělalo. Můžete mi prosím poradit jak na základě velikosti a jiných dalších parametrů upravit cenu?
Mockrát děkuji za rychlou odpověď.

Marika

tel. 604193229

Další