Tomáš Gálik (Chameleoon, co-founder): zrychlujeme e-shopům expedici balíků a eliminujeme riziko chyb

Chameleoon už velká část klientů Upgates dobře zná. I proto jsme tento doplněk, který obchodníkům usnadňuje expedici zásilek, zařadili mezi naše první ověřené doplňky. Zalistování nového Chameleoonu bylo ideální příležitostí popovídat si se spoluzakladatelem Chameleoonu Tomášem Gálikem. 

Řekněte nám na úvod v čem Chameleoon usnadní e-shopům své fungování?

Chameleoon umožňuje e-shopům zjednodušit a zefektivnit proces expedice a přípravy balíků pro kurýry tím, že automatizuje vytváření objednávek a tisk expedičních štítků. Tento přístup zrychluje celý proces, minimalizuje možnost chyb při expedici, což vede k snížení nákladů spojených s vrácením zboží a reklamacemi.

Jaké jsou jeho přednosti oproti konkurentům? 

Klíčovými výhodami aplikace Chameleoon oproti konkurenci jsou jednoduchost v nastavení a používání, přehlednost, vlastní expediční rozhraní, široká variabilita kurýrů a možnost expedice pro více e-shopů z jednoho účtu, čímž zjednodušuje a zefektivňuje logistické procesy.

Máte spočítáno, kolik času dokážete e-shopům ušetřit? 

Míra úspory času s Chameleoon se mění podle konkrétních potřeb a nastavení e-shopu. Přináší výrazné až radikální zrychlení procesů. Kromě zjednodušení expedice. Chameleoon snižuje i počet chyb při odesílání, čímž omezuje nutnost řešení nesprávně poslaného zboží, vrácení a doposílání zapomenutých položek. Celková úspora času tedy zahrnuje nejen přímou expedici, ale i snížení času vynaloženého na řešení souvisejících problémů. Zlepšení efektivity expedice je garantováno.

Zaměřujete se především na Slovensko. Máte ale co nabídnout i českým e-shoperům? 

Chameleoon nabízí rovnocenné služby i českým zákazníkům. Máme integrovány všechny významné kurýry v Česku a na Slovensku. Umožňujeme e-shopům i expedici zásilek do jiných zemí, jako jsou Polsko, Rumunsko, Rakousko, Maďarsko a mnohé další, po celém světě. Toto rozšíření nabídky znamená, že čeští i slovenští obchodníci mohou využívat Chameleoon pro svou mezinárodní expanzi a poskytovat tak své služby širšímu okruhu zákazníků.

Nově si klienti Upgates mohou aktivovat novou verzi doplňku Chameleoon. Co všechno přináší? 

Aktivací doplňku Chameleoon v Upgates přichází hlavně zjednodušení celého instalačního procesu a lepší propojení těchto dvou systémů, což by mělo klientům usnadnit práci hlavně tím, že nemusí nastavení systému v naší aplikaci provádět manuálně.

Jaké máte plány do budoucna?

V krátké budoucnosti plánujeme rozšířit nabídku zahraničních kurýrů pro klienty, kteří se chtějí expandovat mimo Slovensko a Čechy. Pro větší provozy pracujeme na rozšíření možností správy uživatelů, sledování jejich práce a implementaci různých automatizačních prvků. Dále chceme zavést nové funkce, které umožní našim zákazníkům užší spolupráci s fulfillmentovými sklady a dalšími logistickými partnery.

Další článek
Libor Krejčí (Affiliate Manager, Affial): dokážeme e-shopu dodat kvalitní publishery a mnoho objednávek