Chystáme se zpoplatnit uživatelské API Upgates. Proč k tomuto kroku přistupujeme a co pro vás znamená?

Od 1. září 2024  zpoplatňujeme uživatelská API.  Cena se bude skládat ze základního základního limitu API požadavků odvíjejícího se od aktivovaného tarifu předplatného ("Bronze", Silver",...), a individuálního limitu API požadavků, který bude možné k základnímu limitu přikupovat. 

Informativní přehled limitů naleznete zde.

Výpočet ceny za vaše aktuální i plánované propojení přes uživatelské API naleznete formou simulace v administraci vašeho eshopu: Doplňky/API/Omezení a ceny 

K tomuto kroku přistupujeme z důvodu četného přetěžování serverů, které pramení z absence optimalizace propojení přes uživatelská API. Platforma Upgates vám doposud dává možnost využívat uživatelské API propojení, které je k dispozici zdarma ve všech tarifech. Toto uživatelské API není nijak omezeno v rozsahu požadavků. Důsledkem je právě chybějící optimalizace ze strany těch subjektů, které pro vás napojení na Upgates realizují. I nadále vám chceme poskytovat možnost využití uživatelského API ve všech tarifech. Od jeho zpoplatnění očekáváme váš větší důraz na požadavek optimalizace ze strany vašich dodavatelů API propojení.

Zároveň jsme modernizovali proces přidávání doplňků na naši platformu. To znamená, že nyní vznikají nové doplňky zajišťující propojení Upgates s externími službami a systémy nikoli přes vaše uživatelská API propojení, ale přes optimalizovaná partnerská API propojení. Partnerská API propojení můžete aktivovat jedním klikem ze svého eshopu. Jejich realizace však probíhá mimo váš eshop a tarif.

Partnerská API propojení se do vašich nákladů nebudou nijak promítat.

Doporučujeme vám proto, kontaktovat vaše poskytovatele propojení přes API a informovat se, zda pro váš případ služeb propojených přes uživatelské API nenabízí už nyní i nový způsob propojení přes partnerské API. Pokud ne, pak doporučujeme žádat optimalizaci stávajícího připojení, která vám může výrazně snížit cenu. Případně hledejte mezi nabídkou doplňků na Upgates takové doplňky, které mají značku "ověřený doplněk":

Vážíme si vaší přízně a i nadále pro vás chceme zkvalitňovat a modernizovat naše služby.

Další článek
Používáte emailing od Upgates? Ověřte si u domény záznam DMARC