Co přináší nový Designer a jak se připravit na přechod?

Poslední aktualizace našeho systému přináší zásadní novinku v podobě přepracovaného grafického konfigurátoru Designer, který nabídne mnohem širší možnosti. V jeho prostředí si tak design svého e-shopu můžete více přizpůsobit podle svých preferencí. Nový Designer se zatím bude nacházet v beta fázi. Jeho možnosti se tak do budoucna budou ještě rozšiřovat. 

Komu Designer pomůže?
Nový Designer vznikl především pro to, aby mohli naši klienti v rámci svého e-shopu provádět některé z úprav, které byly dosud možné pouze po aktivaci Editoru kódu. Více e-shoperů tak si tak nyní může ponechat aktivní modul Designer a nepřijít tak o podporu, opravy a další vylepšování systému.

Pro koho je určený

Nový Designer je určený pro všechny klienty Upgates, kteří si v jeho prostředí mohou přizpůsobovat vzhled svých projektů. 

Narovinu ale musíme říct, že nový systém je díky značnému množství nových možností složitější. Reaguje ale na aktuální trendy v oblasti no-code tvorby grafiky. Základní logika ale zůstává u všech prvků stejná, a proto věříme, že se i v novém Designerovi zvládnete bez potíží zorientovat. Stále však platí, že tato bezkonkurenční funkce je automatickou součástí všech našich tarifů

Co bude s Editorem kódu?
Režim Editoru kódu i s novým Designerem zůstává součástí e-shopového systému Upgates. Stále má totiž své místo. Editor kódu je určen pro uživatele se silně individuálními požadavky, které Upgates v rámci univerzálního nastavení není schopen splnit. Věříme ale, že nový Designer sníží počet případů, ve kterých e-shopy Editor kódu musí aktivovat. 

Je práce v novém Designerovi složitá? 

Chápeme, že první návštěva nového prostředí grafického konfigurátoru může být trochu matoucí. Věříme ale, že vzhledem k obrovskému množství nastavení, které nyní Designer umožňuje, jsme udělali maximum pro co největší přehlednost. 

Podrobně popsané principy nového prostředí najdete jako vždy v našich nápovědách. Kromě toho připravujeme sérií video návodů, ve kterých vás novým Designerem provedeme. 

Přednastavené šablony

Pro každého, kdo se na nového Designera necítí, navíc chystáme novinku. Nabídneme vám totiž galerii přednastavených designů, které budete mít k dispozici. Ze stále rozšiřující se nabídky vzhledů si můžete vybrat ten pravý. A následně si jej případně podle svého uvážení drobně upravit. 

Stále také platí, že vám pomocnou ruku rádi nabídnou naše partnerské agentury. Jejich nabídky najdete na našem Marketplace

Jak na nového Designera přejít?

Zde je to jednoduché. Přístup do nového prostředí modulu Designer získáte v rámci aktualizace systému, která je naplánovaná na středu 12. dubna 2023. V možnostech nastavení Designera uvidíte možnost “Aktualizovat”. Pokud ji aktivujete, přejdete na novou verzi grafického modulu. Zpozornět byste však měli v případě, kdy k provozu svého e-shopu stále využíváte starší šablony. Nový Designer bude v beta verzi dostupný v šablonách verze 4.0.

Přechod tedy nebude probíhat automaticky. Naopak jej můžete provést až v pro vás vhodné chvíli.

Jak bude Designer vypadat v jednotlivých šablonách

Šablony 4.0

Nejnovější verze šablon, která dorazí společně s aktualizací, nabídne plnou verzi nového Designera (v beta verzi), včetně grafického zobrazení některých nových funkcí, jako jsou přepracované sady, akce typu 2+1 a daší.

Šablony 3.8 a 3.9

Poslední dvě verze šablon nabídne nového Designera v omezené podobě. Prostředí Designera bude nové, avšak všechny dostupné možnosti v rámci úprav vzhledu e-shopu nebudou k dispozici. Stejně tak nebude možné zákazníkům správně zobrazovat všechny nové funkce.

Šablony 3.7 a starší

Starší verze šablon přestanou být podporovány. Své e-shopy tak stále můžete provozovat. V rámci Designera už nebude možné provádět úpravy. Jedinými možnostmi pro úpravu e-shopu je přepnutí do režimu Editoru kódu, nebo upgrade na novou verzi šablon.

Co se stane po přechodu

Určitě vás zajímá, k čemu konkrétně při přechodu na novější verzi šablon, vlastně dojde. Na úvod je potřeba říct, že se není čeho obávat. Ostrá verze vašich e-shopů zůstane nedotčena. Změny se odehrávají na úrovni testovací verze, kterou máte všichni k dispozici pro testování úprav vašeho e-shopu. 

I přes to, že nový Designer představuje zcela přepracovaný systém, udělali jsme maximum pro to, aby byl přechod co nejhladší. Přesto může v rámci upgradu dojít k drobnnému rozhození existující grafiky. Opakujeme, že stále platí, že verze e-shopu na ostré doméně zůstane nedotčena. Vše se odehraje na úrovni testovací verze, kterou si před publikací můžete upravit. 

Druhou pojistkou, která vás ochrání před nepříjemnou zákaznickou zkušeností, jsou zálohy. Vždy se tedy budete moci vrátit na předchozí verzi systému před úpravami. 

Doporučený postup

Abyste e-shopový systém Upgates mohli skutečně využít na maximum, doporučujeme vám přejít na poslední verzi našeho systému. Nic ale nemusíte uspěchovat. Po přechodu si zkontrolujte e-shop na své testovací doméně. V prostředí nového Designera jej můžete na základě našich nápověd upravit a následně, případně s dalšími úpravami, které novinka nabízí, publikovat na ostré doméně. 

Aktuální verzi šablon zjistíte podle této nápovědy.

Další článek
Novinka od Sniper Design: automatizace objednávek nastavená do 5 minut