COVID-19 a kredit zdarma do Google Ads pro malé a střední podniky

Speciální program Google Ads je nově spuštěn a to s platností až do 1. července. Aplikovat jej bude Google na všechny způsobilé účty klientů a kredity slouží na pokrytí budoucích výdajů. 

Google chce tímto programem pomoci zejména malým a středním firmám, u nichž chce nadále podpořit kontakt se zákazníky v krizovém období. Svým klientům z celého světa nabídne zdarma kredity v celkové hodnote 340 milionů dolarů. V přepočtu tedy více než 8 miliard korun! Kredit budete moci uplatnit do konce tohoto roku a to na jakoukoliv reklamu v rámci Google Ads. 

Kdy máte na kredity nárok?

  • jste malá / střední firma bez ohledu na světovou lokaci
  • měli jste v Google Ads účtu útratu v roce 2019 minimálně v 10 / 12 měsíců 
  • útratu jste museli mít také v lednu nebo únoru 2020
  • způsobilý jste ať už jste inzerovali sami nebo přes třetí strany
  • dodržujete a dodržovali jste zásady inzerce

Kdo je malá / střední firma?

Google vybudoval tým specializující se na podporu a poradenství malým a středním podnikům. Spolupracuje po světě s tisíci zaměstnanci a provozovnami. Vyhodnocuje, zda jste cílovou skupinou této podpory. Následně vám přidělí kredity automaticky. Z vaší strany není potřeba žádné činnosti.

Kolik dostanu?

Kredit lze získat pouze jednorázově. Vše závisí na vaší dřívější útratě v Google Ads, fakturační adrese a méně v účtu. Každý zákazník obdrží jeden kredit do maximálně výše 1 000 USD

Proč se Google rozhodl pro tento krok?

Dle světové banky tvoří malé a střední podniky cca 90% všech firem na světě. Zároveň zaměstnávají více než polovinu všech světových zaměstnanců. Jsou proto páteří států a společnosti. Koronavirová krize tyto firmy velmi zasáhla a mnohdy jim způsobila nevratné problémy. Hrozí jim tak bankrot, propouštění zaměstnanců, snižování tržeb a nákladů na investice. Kreditem zdarma se Google snaží vyjádřit podporu a solidaritu s těmito firmami, které se i přes nepřízeň osudu stále snaží být v kontaktu se svými zákazníky a inzerovat. 

Obdrželi jste kredit zdarma?

Pokud jste obdrželi jednorázovou pomoc ve formě kreditu pro inzerci na Google Ads, určitě se o tom s námi podělte. Buďto na sociálních sítích nebo v diskuzi pod článkem :) 

Společně to zvládneme!

Závěrem vám všem přejeme bezproblémové vypořádání se s krizovou situací způsobenou koronavirem a mnoho spokojených zákazníků. Ať se vám i přes tato úskalí nadále daří nejen v podnikání, ale celkově! Věříme, že nás všechny společně čekají další úspěšné roky. 

Detaily a podrobnosti získáte zde

Další článek
24. června. Den daňové svobody roku 2020!