CSS

CSS, neboli Cascading Style Sheets, je jazyk používaný pro vzhled a formátování webových stránek. CSS umožňuje oddělit vizuální prezentaci webové stránky od jejího obsahu a struktury.

Použití CSS umožňuje webovým návrhářům a vývojářům přizpůsobovat vzhled webových stránek podle potřeb a preferencí uživatelů. Využití CSS umožňuje efektivněji spravovat a úpravovat design a styl všech stránek na webu, aniž by bylo nutné provádět změny přímo v HTML kódu.

CSS funguje tak, že se odděluje od HTML kódu a obsahuje informace o stylu, které jsou spojeny s jednotlivými prvky HTML kódu. Stylové vlastnosti jsou definovány pomocí různých selektorů a hodnot, jako jsou barvy, velikosti písma, pozice a mnoho dalšího.

Existují různé verze CSS, přičemž nejnovější je CSS3. Tato verze umožňuje vytvářet ještě více pokročilé a interaktivní webové stránky s animacemi, přechody a dalšími efekty. CSS se používá nejen na vzhled webových stránek, ale také na jejich responzivitu. Díky tomu lze stránky přizpůsobit různým zařízením, jako jsou mobilní telefony a tablety.

CSS umožňuje webovým stránkám být estetičtější, interaktivnější a snadněji čitelné pro uživatele. Pokud se chcete naučit používat CSS pro tvorbu webových stránek, existuje mnoho online kurzů a tutoriálů, které vám mohou pomoci získat základní a pokročilé znalosti tohoto jazyka.

Další článek
CRM