Domény

Váš e-shop bude provozován na vaší vlastní doméně. Jak si správně vybrat doménu najdete v naší akademii. Doména může být klasická druhého řádu. Např. 

www.mujeshop.cz
mujeshop.cz

Nebo třetího řádu, ale v tomto případě již systém neumožňuje nastavit www. Pouze jako alias. Např.:

shop.mojefirma.cz

Multidoménovost

V ceně měsíčního pronájmu je provoz e-shopu jen pod jednou doménou. Pokud chcete nastavit pro určitou jazykovou mutaci jinou doménu (nejedná se o alias), je toto možné individuálně za příplatek dle aktuálního ceníku. Na jednom e-shopu můžete mít libovolný počet domén. S požadavkem nás kontaktujte prostřednictvím formuláře technické podpory v administraci e-shopu.

Multishop

V ceně měsíčního pronájmu je provoz e-shopu jen pod jednou obchodní značkou. Pokud chcete nastavit pro určitou jazykovou mutaci jinou obchodní značku, je toto možné individuálně za příplatek dle aktuálního ceníku. Jinou obchodní značkou se chápe odlišné logo (ne jen jeho překlad, ale firemní identita) a vlastní doména. Více viz. obchodní podmínky oddíl 5, odstavec 4. Na jedné administraci můžete mít libovolný počet těchto satelitů.

Aliasy

Pokud máte k dispozici více domén, které by se daly nasměrovat na váš e-shop, stačí nastavit jejich IP adresu podle instrukcí v administraci. Jednotlivé aliasy vložíte do modulu Nastavení / Domény a SSL. Alias můžete nasměrovat na URL adresu hlavní stránky e-shopu nebo na jakoukoli jinou existující URL adresu na e-shopu (např. jazykové mutace, kategorie menu atd.). Modul rozlišuje domény s prefixem www a bez www. Nastavení libovolného počtu aliasů je zdarma.

Diskuse