Doplňky - Nejčastější otázky

Nemáme žádné speciální vývojové prostředí pro partnery. K otestování svých doplňků stačí založení stejná testovací verze e-shopu Ugates, kterou používají naši zákazníci. Následně doporučujeme poslat požadavek naší podpoře s žádostí o prodloužení zkušební doby, abyste stihli doplněk připravit. Pokud byste narazili na nějaké omezení testovací verze, vždy se nám stačí ozvat a v e-shopu vám obratem požadované funkce aktivujeme.

Naše API zatím není všemocné. Můžete nám napsat podnět skrz požadavek na technickou podporu. Vyhodnotíme technickou náročnost implementace a dáme vám zpátky vědět, zda je to proveditelné. Dlouhodobě pracujeme na úpravách, které nám umožní do API přidat zakládání produtků, které není v současné době dostupné. 

Individuální exporty na vyžádání z časových důvodů neprovádíme. Abychom mohli nabízet vaše služby bez provize za zprostředkování poptávky, nemůžeme věnovat vlastní vývojové kapacity součinnosti při integraci doplňků. Je třeba pracovat s Upgates formátem, který obsahuje všechna dostupná data a následně si ho na své straně můžete upravit podle potřeb. 

Vlastní HTML kódy můžete vložit pomocí API do hlavičky pomocí konverzních kódů a následně tento obsah prostřednictvím JS napozicovat na libovolné umístění.

Do administrace Upgates vkládáte vždy pouze iframe. Je tedy třeba, abyste tedy skutečný obsah rozběhli u sebe na serveru. Následně pro něj vytvoříte iframe, který vložíte do administrace Upgates. V naší administraci ve stránce Doplňky / Váš doplněk se tak bude zobrazovat obsah umístěný fyzicky u vás

Obsah je možné umístit pouze do stránky administrace Doplňky / Váš doplněk. Není možné umístit obsah do jiné části administrace ať už k seznamu objednávek, do detailu objednávky či produktům. Podněty na umístění do jiných částí administrace však sbíráme a do budoucna plánujeme rozšíření možností v tomto směru. 

Není možné vkládat vlastní eventy, sbíráme však podněty a v dlouhodobém horizontu plánujeme v tomto směru rozšíření. Vyřešit tuto situaci můžete jedním ze způsobů:

  1. Hromadné úpravy v seznamu položek.
  2. V seznamu vyvoláváte akce jedné položky.
  3. V detailu položky vyvoláváte její akce. 

V API dokumentaci se uvádí URL adresa https://shop-name.upgates.com/. Toto ovšem, prosím, neberte v potaz. Všechny endpointy budou na vaší doméně a tedy https://www.vasedomena.cz/vášInstalačníAPIEndoint.

Je možné, že jsme společnými silami už doplněk s jednoduchou aktivací vytvořili. V takovém případě získáte označení ověřeného doplňku automaticky. Považujeme za zbytečné ho předělávat, když funguje a nevyžaduje žádnou aktivní údržbu ani jedné ze stran. Pokud byste jej však chtěli dále rozvíjet, upravovat nebo v souvislosti s ním u nás vznikala nějaká zátěž, domluvíme se individuálně na převedení doplňku pod vaši správu.

Objednání i samotné placení doplňků je přímo mezi jeho poskytovatelem a zákazníkem. Upgates si nebere žádné provize za prezentaci a prodej doplňků. Našim cílem je nabídnout zákazníkům, co nejširší portfolio přídavných služeb za co nejnižší ceny, které budou dostupné každému.  

Další článek
Vytváření a správa doplňku