Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Získejte díky emailingu nové objednávky, informujte zákazníky o novinkách nebo se jen připomenete, že jste stále tady. Do emailů můžete vložit také oslovení (více zde), skloňování jména zákazníka (více zde), zobrazovat historii a statistiky již realizovaných kampaní (více zde). Abyste předešli opakovanému plýtvání prostředků na rozesílání zpráv na neexistující schránky doporučujeme aktivovat také automatické vyřazení těchto schránek (více zde).  

Každý měsíc máte možnost odeslat až 10 000 zpráv z modulu emailing zdarma. Nad tento limit je každá zpráva zpoplatněna dle aktuálního ceníku.

Emailing je možné zasílat jen zákazníkům, kteří při registraci nebo nákupu zaškrtnou souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Tuto informaci najdete v detailu každého zákazníka (Zákazníci / Seznam zákazníků). 

Možnosti emailingu

Pro emailing použijte buď interní řešení nebo se napojte na externí specializovanou službu dle aktuální nabídky hotových propojení.

Interní modul

V tomto modulu se zobrazuje historie odeslaných kampaní řazená chronologicky od nejnovějších. Dozvíte se, jak byly jednotlivé kampaně úspěšné, kolik příjemců e-mailovou zprávu obdrželo, kolik ji otevřelo a nakonec objednalo. Budete moci sledovat průběh odesílání kampaně. Odesílání probíhá postupně, aby byl zajištěn antispamový princip e-mailingu.

Externí propojení

Seznam všech aktuálně dostupných propojení zabývajících se komunikací se zákazníky najdete zde. Vždy je třeba vámi vybranou společnost kontaktovat a domluvit si podmínky spolupráce. 

Šablony emailů

Správa a vytváření emailingových šablon pro použití v emailingových kampaních. Emailingová šablona může obsahovat běžný text, formátovaný text pomocí textového editoru nebo grafický HTML email.

Šablona musí být nejdříve vytvořena pod Nastavení / Emaily / Emailing, pokud ji chcete používat opakovaně. Pokud to neuděláte, odešle se zpráva jednorázově a neuloží!

Nejjednodušším způsobem, jak si vytvořit emailingovou šablonu je upravit šablonu výchozí, kterou máte přednastavenou. V HTML kódu můžete vyladit také design, což ale vyžaduje základní znalosti HTML a CSS.

Další možností je nechat si vyrobit HTML email na míru od profesionálů. Kód takového emailu nakopírujete do zdrojového kódu těla emailu pomocí ikonky HTML v editoru textu.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna