Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Šablony UPgates e-shopů jsou optimalizovány tak, aby se rychle načítaly jak na klasických desktopech tak v mobilních zařízeních. Jak je na tom UPgates oproti konkurenčním řešením v rychlosti načítání se můžete podívat v recenzi serveru 5nej.cz.

Co může zpomalit váš e-shop?

Velké obrázky a špatně zvolené formáty

Prohlížeče načítají obrázky JPG, PNG a GIF rychle. Velikost také hraje svou roli v načítání. Optimální velikost obrázků je do 100 kB. Existuje řada online komprimátorů různých formátů fotografií. Vyzkoušejte např. https://tinypng.com/.

Zbytečná přesměrování

Neaplikujte přesměrování na stránku, která už nějaké to přesměrování má. Dochází pak k určité prodlevě v načítání požadované stránky.

Konverzní kódy a pluginy

Každý plugin, konverzní kód nebo trackovací kód znamená větší zátěž pro zpracování stránky a další požadavky. Každý z nich načítá externí CSS styla a javascripty. Pokud používáte spoustu obsahu, sledovacích kódů nebo konverzních kódů musíte počítat s rapidním zpomalením načítání e-shopu. Stejně tak mohou stránky e-shopu zpomalovat pluginy (Hotjar, online chatovací okna, Instagram a Facebook pluginy atd.)

Vlastní kódy a styly

Každý řádek kódu v CSS stylech a JS souboru si vezme nějaký čas na nahrání, zpracování a vykreslení.

Starší verze šablon

Systém grafiky e-shopů UPgates se neustále vyvíjí. S každou novou verzí přichází optimalizace a vylepšení dle nejnovějších trendů. Přechodem na novější verze vám může pomoci zrychlit načítání vašeho e-shopu.

Diskuse
Často se ptáte