Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Šablony UPgates e-shopů jsou optimalizovány tak, aby se rychle načítaly jak na klasických desktopech tak v mobilních zařízeních.

Jak je na tom UPgates oproti konkurenčním řešením v rychlosti načítání se můžete podívat v recenzi serveru 5nej.cz.

Analýza PageSpeed Insights

Analýza provedená službou PageSpeed ​​Insights ukazuje výkon stránky v mobilních a desktop zařízeních. Poskytuje návrhy, jak dosažené výsledky zlepšit z pohledu optimalizace.

Ze strany UPgates jsou veškerá dostupná systémová doporučení zvažována a v případě, že je to technicky možné, jsou zapracována do výchozích šablon designera. 

Počítač

Celkové skóre nově založeného e-shopu pro zobrazování na počítači je 93 bodů.  

Mobilní zařízení

Výsledek analýzy pro zobrazování na mobilních zařízeních je v číselném vyjádření o něco horší než v případě zobrazení na počítači. To je však zcela běžné, jak uvádí i nezávislé články třetích stran - Lighthouse Performance Score (LPS): krásy i pasti metriky všech metrik

Co může ovlivnit, aby se váš e-shop rychle načítal?

Optimalizace velikosti a formátu obrázků

Prohlížeče umí zobrazit pouze obrázky ve formátech JPG, PNG, GIF a SVG. Jejich velikost hraje významnou roli při celkové délce načítání stránky. Optimální velikost obrázků je do 150 kB. Existuje řada online komprimátorů, které umí zmenšit velikost obrázku téměř bez snížení jeho kvality. Vyzkoušejte např. https://tinypng.com/.

Více informací o optimalizaci obrázků - Průvodce formáty obrázků pro web: JPEG, WebP, AVIF, PNG, GIF a SVG

Zbytečná přesměrování

Neaplikujte přesměrování na stránku, která už nějaké to přesměrování má. Dochází pak k určité prodlevě v načítání požadované stránky.

Konverzní kódy a pluginy

Každý plugin, konverzní kód nebo trackovací kód znamená větší zátěž pro zpracování stránky a další požadavky navíc. Většina z nich načítá externí CSS styly a javascripty. Pokud používáte spoustu obsahu, sledovacích kódů nebo konverzních kódů musíte počítat s rapidním zpomalením načítání vašeho e-shopu. Stejně tak mohou stránky e-shopu zpomalovat pluginy (Hotjar, online chatovací okna, Instagram a Facebook pluginy atd.).

Vlastní kódy a styly

Každý řádek kódu v CSS stylech a JS souboru si vezme nějaký čas na nahrání, zpracování a vykreslení.

Starší verze šablon

Systém grafiky e-shopů UPgates se neustále vyvíjí. S každou novou verzí přichází optimalizace a vylepšení rychlosti načítání dle nejnovějších trendů. Přechodem na novější verze vám může pomoci zrychlit načítání vašeho e-shopu.

Diskuse
Často se ptáte

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna