UPgates šablony jsou v kódu optimalizovány pro rychlé načítání e-shopu, jak na klasických PC, tak pro mobily. Jak rychle se e-shop oproti konkurenčním řešením načítá se můžete podívat v recenzi serveru 5nej.cz.

Co může zpomalit váš e-shop?

1. Velké obrázky a špatně zvolené formáty

Prohlížeče načítají obrázky JPG, PNG a GIF rychle. Velikost také hraje svou roli v načítání, optimální velikost obrázků je pod 50 kB.

2. Zbytečné přesměrování

Přesměrování je jako načítat stránku dvakrát. Pokud nemáte faktický důvod pro to, abyste stránku přesměrovali, vyhněte se přesměrování na e-shopu.

3. Konverzní kódy a pluginy

Každý plugin, konverzní kód nebo trackovací kód. Každý z nich má soubor CSS a načítá javascript. To znamená větší zátěž a další požadavky. Pokud používáte spoustu modulů, sledovacích kódu, konverzních kódů, musíte počítat s rapidním zpomalením. Stejně tak mohou stránky e-shopu zpomalovat pluginy (Hotjar, online chatová okna, Instagram a Facebook pluginy atd.)

4. Vlastní kódy, styly

Každý řádek kódu si bere nějaký čas na načtení. Pokud máte rozsáhlé styly CSS, bude to samozřejmě trvat déle, než se kód načte a vykreslí pro uživatele.

5. Starší verze šablon

Náš systém se neustále vyvíjí. S každou novou verzí přichází optimalizace a vylepšení dle nejnovějších trendů. Přechodem na novější verze vám může pomoci zrychlit načítání vašeho e-shopu.

Diskuse