Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Šablony UPgates e-shopů jsou optimalizovány tak, aby se rychle načítaly jak na klasických desktopech tak v mobilních zařízeních.

Jak je na tom UPgates oproti konkurenčním řešením v rychlosti načítání se můžete podívat v recenzi serveru 5nej.cz.

Analýza PageSpeed Insights

Analýza provedená službou PageSpeed ​​Insights ukazuje výkon stránky v mobilních a desktop zařízeních. Poskytuje návrhy, jak dosažené výsledky zlepšit z pohledu optimalizace.

Ze strany UPgates jsou veškerá dostupná systémová doporučení zvažována a v případě, že je to technicky možné, jsou zapracována do výchozích šablon designera. 

Počítač

Celkové skóre nově založeného e-shopu pro zobrazování na počítači je 93 bodů.  

Mobilní zařízení

Výsledek analýzy pro zobrazování na mobilních zařízeních je v číselném vyjádření o něco horší než v případě zobrazení na počítači. To je však zcela běžné, jak uvádí i nezávislé články třetích stran - Lighthouse Performance Score (LPS): krásy i pasti metriky všech metrik

Co může ovlivnit, aby se váš e-shop rychle načítal?

Optimalizace velikosti a formátu obrázků

Více informací v nápovědě zde.

Zbytečná přesměrování

Neaplikujte přesměrování na stránku, která už nějaké to přesměrování má. Dochází pak k určité prodlevě v načítání požadované stránky.

Konverzní kódy a pluginy

Každý plugin, konverzní kód nebo trackovací kód znamená větší zátěž pro zpracování stránky a další požadavky navíc. Většina z nich načítá externí CSS styly a javascripty. Pokud používáte spoustu obsahu, sledovacích kódů nebo konverzních kódů musíte počítat s rapidním zpomalením načítání vašeho e-shopu. Stejně tak mohou stránky e-shopu zpomalovat pluginy (Hotjar, online chatovací okna, Instagram a Facebook pluginy atd.).

Vlastní kódy a styly

Každý řádek kódu v CSS stylech a JS souboru si vezme nějaký čas na nahrání, zpracování a vykreslení.

Starší verze šablon

Systém grafiky e-shopů UPgates se neustále vyvíjí. S každou novou verzí přichází optimalizace a vylepšení rychlosti načítání dle nejnovějších trendů. Přechodem na novější verze vám může pomoci zrychlit načítání vašeho e-shopu.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna