E-shopy vrcholí přípravy na Vánoce. Největší nápor je ale čeká v prosinci.

Začal měsíc listopad a mluvit otevřeně o Vánocích už není tabu. Za pár týdnů je tady totiž prosinec a advent. Pomalý růst objednávek a počáteční nápor pociťují internetové obchody už teď. Podle statistik ekonomů utrácí Češi za dárky v přepočtu 6 000 Kč, stejně tolik pak za ostatní výdaje spojené se svátky. Potraviny, nápoje, vánoční ozdoby a jiné. Jen přibližně 5% Čechů si dárky nekupuje vůbec. Zato třetina z nich si na ně půjčí. Často využijí také možnosti splátkového prodeje na e-shopech. U Upgates pak pro tyto účely můžete využít platby HomeCredit a Hello bank. 

Objemy objednávek se internetovým obchodům zvednou v průměru až čtyřnásobně. Obraty pak přesáhnou jen v prosinci částku 100 miliard. Většina velkých e-shopů už teď rozjíždí nábor brigádníků. Na co všechno si dát pozor, čemu se vyvarovat a jak obchod na Vánoce nejlépe připravit se dočtete v článku Máte internetový obchod dobře připravený na Vánoce?

V letošním roce začali zákazníci s nákupem dárku na Vánoce dříve než loni. Právě proto e-shopy pociťují první větší nával už na přelomu října a listopadu. Zároveň je z údajů Asociace pro elekektronickou komerci zřejmé, že Češi čím dál tím více upřednostňují jejich oblíbené e-shopy. Nejde už vyloženě jen o nízké ceny, jako tomu bylo dříve. Co z toho vyvodit? Soustřeďte se na vracející se zákazníky a jejich věrnost. K tomu vám může pomoct např. věrnostní systém. Jak jej nejlépe nastavit zjistíte v článku Věrnostní program a maximální využití jeho výhod.

Podle předsedy APEK, Jana Vetyšky, je český zákazník sice konzervativní. Jakmile si ale navykne na jeden e-shop, často už nemění. Důležité je, aby mu spolehlivě poskytoval kvalitní služby. Záleží ale také na tom, o jaké jde zboží. Podrobné informace se dočtete v článku ČT24.

Obchody už se zahřívají na Vánoce, lidé začínají nakupovat. Prosinec bývá stomiliardový