Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.
Co je to Editor kódu

Většinu grafických úprav lze v UPgates provést pomocí modulu Designer (více zde). Editor kódu vám umožní s touto nastavenou grafikou dále pracovat a přizpůsobit ji svým nejnáročnějším požadavkům.

Pro práci v Editoru kódu je třeba mít alespoň základní znalosti kódování webových stránek.

Základní a rozšířené možnosti Editoru kódu

  • V základu editor umožňuje vkládat do grafiky vlastní CSS styly. Výhodou je, že k tomu nemusíte vypínat modul Designer. Více zde.
  • Pro pokročilejší úpravy grafiky na míru, kdy potřebujete zasahovat do HTML šablon jsou zde rozšířené možnosti Editoru kódu. Ty ale vyžadují deaktivací modulu Designer. Více zde.

Zobrazení na testovací verzi a ostré doméně

Veškeré grafické úpravy prováděné v Designerovi nebo Editoru kódu se provádějí nejdříve v testovací verzi. Aby se změny projevily také na ostré doméně, je potřeba testovací verzi překlopit (více zde).

Pouze vlastní soubory na FTP (více zde) se automaticky zobrazí na obou verzích ihned, takže není třeba je překlápět.

Zálohy

Úpravy v Editoru kódu si můžete manuálně zálohovat pro případ, že se budete chtít vrátit zpět do stavu, kdy byla záloha vytvořena. Více zde.

Upozornění!

Na chyby, které vznikly v důsledku vašich úprav v editoru kódu nebo na FTP, se nevztahuje technická podpora. Doporučujeme si veškerý upravovaný kód důkladně zálohovat (více zde).

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna