Samotný e-shop, zobrazující se zákazníkům na internetu (frontend). Z administrační části se na ni můžete prokliknout pomocí funkčního tlačítka na pravé straně.

Postup v administraci

  1. V administraci klikněte na pravé straně obrazovky na ikonku zobrazení oka.
  2. Zvolte, zda chcete zobrazit testovací verzi nebo ostrou (zobrazovaná zákazníkům)

Testovací verze

Provoz e-shopu na doméně https://NAZEV-ESHOPU.upgates.com. Testovací verze slouží k prvotnímu nastavení e-shopu nebo k provádění různých úprav v grafice tak, aby se provedené změny neobjevily na ostré doméně. Provedené úpravy se následně překlápí na ostrou doménu v modulu Grafika / Finalizace

Běžní zákazníci se na testovací verzi nedostanou, pokud jim sami neposkytnete konkrétní URL adresu. Testovací verze se neindexuje vyhledávači. V hlavičce zdrojovém kódu e-shopu je nastaveno <meta name="robots" content="noindex, nofollow">.

Ostrá doména

Placený provoz na vaší vlastní doméně. E-shop je v ostrém provozu, prodává, je indexovaný vyhledávači a plně zobrazitelný zákazníkům na internetu. Změny v grafice se na ostré verzi projeví, jak bylo výše řečeno, až po překlopení z testovací verze. Více zde.

Změny prováděné v administraci (např. v redakčním systému) se zobrazují jak na testovací verzi tak na ostré doméně. Ihned dochází k jejich indexaci pro vyhledávače.