Zobrazení e-shopu znamená zobrazení obsahu zákazníkům na internetu - frontend.

Typy zobrazení e-shopu

  • Testovací verze je zobrazení, které zůstává dostupné po celou dobu existence e-shopu. Je určeno pouze pro administrátory, nikoli návštěvníky e-shopu. Ladí se zde grafika e-shopu. Více zde.
  • Po zadání domény vzniká nové zobrazení - ostrá verze na vaší doméně. Ta je určená pro návštěvníky e-shopu a obsahuje již finální verzi grafiky e-shopu. Více zde.

Obsah vyplněný v administraci (produkty, stránky, nastavení) se zobrazuje na obou verzích e-shopu.

Způsoby zobrazení e-shopu

Zadání URL adresy

Základní možností zobrazení e-shopu je napsat je URL adresu přímo do okna prohlížeče v následujícím tvaru:

  • Testovací verze - https://NAZEV-ESHOPU.upgates.shop
  • Ostrá verze na doméně - https://www.VAŠE-DOMÉNA.cz

Odkaz v registračním emailu

Další možností je proklik z registračního emailu, kde je adresa e-shopu (na testovací verzi) uvedená. Tento email vám byl doručen v okamžiku založení e-shopu na registrační email majitele.

Proklik v administraci

Z administrační části se na e-shop můžete prokliknout pomocí funkčního tlačítka na pravé straně. Pokud se nacházíte v detailu nějakého produktu, kategorie, článku a podobně, odkaz vás přesměruje přímo na tuto konkrétní stránku na e-shopu. Ušetříte tak čas hledáním položky a můžete okamžitě vidět, jak provedené změny vypadají. Více o této možnosti zobrazení stránky na e-shopu.

  1. Klikněte na ikonku zobrazení oka.
  2. Pokud má e-shop již nastavenou doménu zvolte, zda chcete zobrazit testovací nebo ostrou verzi e-shopu.

V případě více jazykových mutací si můžete zvolit, kterou chcete zobrazit dle předchozí logiky.

Testovací verze e-shopu

Vyzkoušejte Upgates

30 dnů na zkoušku máte zdarma. Jsou určeny k vyplnění e-shopu obsahem, navržení jeho vzhledu a k tomu, abyste měli možnost podrobně prozkoumat funkce Upgates. Tak nejlépe zjistíte, zda bude systém vyhovovat vašim potřebám. Jakmile budete chtít e-shop provozovat na ostré doméně, je třeba přejít na placený provoz. Stačí si ve vašem účtu dobít peněženku minimálně na jeden den provozu (maximálně pak částku odpovídající 3 měsícům provozu) (Můj účet / Peněženka a finalizace). V tu chvíli skončí zkušební provoz a bez ohledu, zda jste vyčerpali 30 dnů zdarma se začne odečítat pronájem e-shopu.

Testovací verze se aktivuje automaticky po založení nového e-shopu na dobu 30 dní. Toto zkušební období není možné prodloužit. Pokud si peněženku nedobijete, dojde k deaktivaci a následnému smazání e-shopu. 

Vzorový obsah

Váš e-shop má předvyplněný vzorový obsah (např. produkty, kategorie, články). Ten si v administraci můžete buď upravit nebo smazat a začít úplně od začátku. Doporučujeme si však vzorový obsah nejdříve důkladně prostudovat, protože jsme ho navrhli tak, abychom vám ledacos napověděli, jak správně nastavit.

Zkušební verze nemá žádná zásadní omezení a je možné během ní nastavit všechna potřebná propojení, jazykové mutace, importovat obsah, nastavit grafiku a provést zkušební objednávky. Tato testovací verze zůstává i po přechodu e-shopu na ostrou doménu. Tam slouží testovací verze k provádění různých úprav a k redesignu grafiky tak, abyste mohli všechny grafické změny důkladně otestovat, než se projeví na ostré doméně.

Expirace e-shopu

Pokud zjistíte, že vám Upgates nevyhovuje, peněženku nedobíjejte a projekt po 30 dnech automaticky expiruje. To vše bez jakýchkoli závazků nebo sankcí.

Testovací prostředí

Všechny změny, které provedete v modulu Designer se vždy uloží nejprve na testovací verzi obchodu a na ostré doméně se projeví až po překlopení v modulu Grafika / Finalizace. Jak nastavit ostrou doménu se dozvíte zde.

Při vyplňování odkazů umístěných v obsahu jako jsou popisky produktu, články atd. je třeba dbát na to, aby byly v relativním tvaru (např. /stranka) a nikoliv absolutním. Při přechodu na ostrý provoz totiž dojde ke změně domény v URL adresách. Proto by se mohlo stát, že byste odkazem zákazníka přesměrovali na testovací doménu, která může být rozpracovaná namísto ostré. 

Omezené zobrazení testovací verze

Běžní zákazníci se na testovací verzi nedostanou, pokud jim přímo nepošlete URL adresu. Testovací verze se neindexuje vyhledávači. V hlavičce zdrojového kódu grafiky je nastaveno <meta name="robots" content="noindex, nofollow">.

Ostrá verze e-shopu na doméně

Po přechodu na ostrý provoz se váš eshop přesune na vaší vlastní doménu. (např. www.domena.cz)

E-shop na ostré doméně může prodávat, je indexovaný vyhledávači a plně zobrazitelný zákazníkům na internetu. Ostrou verzi na doméně je možné mít až po přechodu na placený provoz

Změny v grafice

Jedná se např. o změny v modulu Designer nebo Editoru kódu. Ty se na ostré doméně ihned neprojeví, protože je chcete nejdříve připravit na testovací verzi. Až poté, co je vše v pořádku a otestované, se změny mohou překlopit na ostrou verzi na vaší doméně. Více zde.

Změny v administraci

Např. ty v obsahu stránek, produktech, nastavení atd. Zobrazují se současně na testovací i ostré verzi. Rovněž dochází k jejich indexaci vyhledávači. Zhruba do jedné hodiny se zaindexují také v interním fulltextovém vyhledávání přímo na e-shopu.

Indexace do vyhledávačů

Čas od času navštíví váš e-shop robot např. od Google nebo Seznam.cz a projde všechny relevantní odkazy a mapu stránek. Obsah stránek vašeho e-shopu zaindexuje pro následné vyhládávání. E-shop na ostré doméně je, na rozdíl od testovací verze, plně indexovatelný pro vyhledávací roboty. 

Urychlit proces indexace můžete manuální registrací do vyhledávačů podle návodu zde.

Na této stránce
Zpět

Další zdroje informací

Facebook poradna

Výměna zkušeností, rady a tipy mezi provozovateli e-shopů na systému UPgates.

Přejít do poradny

Akademie

Získejte znalosti od našich specialistů na marketing, obchod, právo a podnikání.

Přejít do akademie

Novinky z Blogu

Co nového jsme pro vás připravili nebo chystáme najdete na blogu.

Přejít do blogu

Nepodařilo se Vám najít tu správnou odpověď?

Kontaktujte naši technickou podporu, která je tu pro vás od pondělí do pátku 8:00 až 16:00 hod.

Zákaznická podpora