Exportovat můžeme buď jednorázově (export proběhne okamžitě) nebo pravidelně (generuje se v pravidelných intervalech).

Jednorázový export

Jednorázový export dat se provede pouze jednou. Vytvořit jej můžete pomocí hromadných úprav na stránce daného modulu. Na obrázku vidíte modul objednávky (Obchod / Objednávky). Zaškrtnete položky, které chcete exportovat a vyberete export.

V novém okně se vám zobrazí možnosti exportu. Zvolíte si např. obecný Export XML.

Systém vygeneruje soubor, který si stáhnete na disk svého počítače.

Podobně lze jednorázově exportovat také produkty (Produkty / Seznam produktů), kontakty (Zákazníci / Seznam zákazníků) a texty (Obsah / Aktuality a Obsah / Články).

Pravidelný export

Pravidelný export lze stáhout z vygenerované URL adresy. V pravidelných intervalech se jeho data aktualizují. Exporty naleznete pod Nastavení a položka Import / Export.

Příklad

Ukážeme si, jak nastavit např. pravidelný export objednávek vytvořených za posledních 24 hodin.

Přejděte do modulu Nastavení / Import/Export. V levém sloupci vyberte Export. Zvolte záložku Objednávky. Po kliknutí na tlačítko  se otevře okno s možnostmi nastavení exportu. Vyberte typ exportu "Za 24 hodin (každých 5 minut)". Nakonec vše uložíte

První export bude vygenerován nejpozději do 5 minut (ostatní typy příští den). V tabulce ve sloupci URL budete mít k dispozici adresu exportu, na které bude soubor s objednávkami ke stažení.

Podobně lze nastavit pravidelné exporty pro produkty, kontakty a kategorie. Stačí se prokliknout na příslušné záložky v obecném exportu.

Dokumentace k exportním feedům

Jednorázový i hromadný export je dostupný ve formátech XML a CSV. Více najdete v dokumentacích k jednotlivým exportům:

Speciální napojení

UPgates je napojen na systémy, do kterých můžete automaticky exportovat objednávky a zákazníky. Zde najdete jejich přehled.

Více o exportu produktů do srovnávačů zboží najdete zde.