Export dat můžeme provést buď jednorázově nebo pravidelně.

Jednorázový export

Jednorázový export dat se provede pouze jednou. Pokud exportujete do 50 položek, provede se operace ihned, nad tento limit do maximálně 5 min. Vytvořit jej můžete pomocí hromadných úprav na stránce daného modulu. Na obrázku vidíte modul objednávky (Objednávky / Seznam objednávek). Zaškrtnete položky, které chcete exportovat a vyberete export (ihned).

V novém okně se vám zobrazí možnosti exportu. Zvolíte si např. obecný Export XML.

Systém vygeneruje soubor, který si stáhnete na disk svého počítače.

Obdobnou logikou lze jednorázově exportovat produkty (Produkty / Seznam produktů), zákazníky (Zákazníci / Seznam zákazníků), aktuality (Obsah / Aktuality) a články (Obsah / Články).

Pravidelný export

Exporty je možné generovat v pravidelných časových intervalech a lze si je automaticky stahovat z vygenerované URL adresy

Příklad:

Ukážeme si, jak nastavit např. pravidelný export objednávek vytvořených za posledních 24 hodin. Přejděte do modulu Objednávky / Export (pravidelný). Po kliknutí na tlačítko NOVÝ se otevře okno s možnostmi nastavení exportu. Vyberte typ exportu "Za 24 hodin (každých 5 minut)". Nakonec vše uložíte

Tento typ exportu se generuje jednou za 5 minut a obsahuje objednávky vytvořené ve všech jazykových mutacích e-shopu. Pokud chcete exportovat všechny objednávky najednou, tak pak to lze pomocí typu Jeden jazyk, ale s omezením vždy jen na jeden jazyk a jednou za den ve 4 hod. ráno.

V seznamu exportů ve sloupci URL se objeví po prvním vygenerování (tedy maximálně po 5 minutách, respektive po 4 hod. ranní následujícího dne) URL adresa, na které bude soubor s objednávkami umístěn.

Podobně lze nastavit pravidelné exporty pro produkty, kontaktykategorie, články (obsah) a aktuality (obsah). Stačí se prokliknout do příslušného modulu a jeho podmodulu Export (pravidelný).

Dokumentace k exportním feedům

Jednorázový i hromadný export je dostupný ve formátech CSV a XML. Zde jsou jejich dokumentace ke stačení exportům:

Objednávky

Produkty

Kategorie

Zákazníci

  Export do srovnávačů

  Více o exportu produktů do srovnávačů včetně možnosti propojit se se zahraničními srovnávači a agregátory zboží najdete zde.

  Hotová propojení

  UPgates je napojen na systémy, do kterých můžete automaticky exportovat objednávky a zákazníky. Seznam hotových propojení najdete zde.

  Vytvoření vlastního propojení

  UPgates poskytuje řadu možností jak získat data z e-shopu a importovat je do vašeho systému. Zde najdete další informace, jak toho dosáhnout.