Seznam produktů můžete doplnit o Filtry a řazení. Na e-shopu je lze zobrazit jak horizontálně nad seznamem produktů, tak vertikálně v bočním sloupci. Záleží jaké rozložení stránky si zvolíte v modulu designer.

Jednotlivé parametry filtrů lze spravovat v administraci buď individuálně pro každou kategorii, nebo globálně pro všechny kategorie. Správa je velmi rychlá a nenáročná. Pokud některý z parametrů filtru nechcete zobrazovat, stačí jej globálně zrušit.

Možnosti filtrování

 • Dle typu - Akce, Novinka, Výprodej, vlastní štítky, Skladem, Dárek.
 • Dle ceny - Zúžení seznamu produktů na ty, které odpovídají zadanému intervalu ceny.
 • Dle výrobce - Volba produktů od konkrétních výrobců.
 • Dle benefitu - Volba produktů, které obsahují konkrétní benefity.
 • Dle parametrů - Volba produktů, které mají nastaveny vybrané hodnoty parametrů. Počítají se také parametry zahrnuté ve variantách a konfiguracích produktu. Filtrování dle parametrů dovoluje vybrat více hodnot v jednom parametru (nebere se průnik, ale součet hodnot). Forma zobrazení:
  • zaškrtávací pole s názvem hodnoty parametru,
  • obrázek s možností zakliknutí - vhodné např. pro obrázek barvy, typ zařízení atd.,
  • slider s možností nastavení intervalu číselných hodnot pomocí posuvníků. 

Zobrazení filtrů na e-shopu

Zobrazení konkrétní hodnoty parametru závisí vždy na tom, zda některý z produktů v daném seznamu produktů tuto hodnotu obsahuje (má ji vyplněnou v detailu produktu). Např. pokud má alespoň jeden z produktů štítek Akce, zobrazí se tato možnost také ve filtru.

Deaktivace v určité kategorii

Po založení nové kategorie jsou všechny hodnoty automaticky zaškrtnuté. Pokud chcete některou hodnotu z daného filtru odstranit, stačí ji v nabídce odškrtnout. Přejděte do oddílu Filtry, kde vše spravujte.

Zobrazit také nepoužité parametry - Zobrazí se kompletní seznam všech hodnot filtrů včetně těch, které se v daném filtru aktuálně nezobrazí (viz. výše).

Deaktivace na celém e-shopu

Pokud hodnotu filtru chcete deaktivovat ve všech filtrech na e-shopu, přejděte do nastavení filtrů (modulu  Nastavení / Produkty / Filtry a řazení).

Řazení

Seřazení produktů podle následujícího kritéria. 

 • Doporučené - Vychází z pořadí produktů v dané kategorii. Nastavujete jej v detailu kategorie oddíl Produkty
 • Nejlevnější - Seřadí produkty podle prodejní ceny od nejlevnějších po nedražší.
 • Nejdražší - Seřadí produkty podle prodejní ceny od nedražších po nejlevnější.
 • Nejprodávanější - Seřadí produkty podle jejich prodejů. Více zde >
 • Nejnovější - Seřadí produkty od nejnověji přidaných po nejstarší. Možnost se na e-shopu nabídne pouze tehdy, když je nastavena jako výchozí. Viz. níže.
 • Nejlépe hodnocené - Zobrazuje se pouze tehdy, když je aktivní funkce hodnocení a recenze.
 • Abecedně - Seřadí produkty abecedně podle názvu. Možnost se na e-shopu nabídne pouze tehdy, když je nastavena jako výchozí. Viz. níže.

Výchozí řazení

Seřazení položek v seznamech produktů podle určitého kritéria. Možnost nastavení výchozího řazení pro celý e-shop v  Nastavení / Produkty / Filtry a řazení oddíl Nastavení.

Nastavení výchozího řazení produktů v administraci e-shopu UPgates

Upozornění! Řazení Nejnovější a Abecedně se na e-shopu standardně nezobrazují. Pokud ale jedno z nich nastavíte jako Výchozí řazení produktů, pak se do výběru zahrne. Nejlépe hodnocené zase budou zobrazeny pouze tehdy, je-li aktivována funkce hodnocení a recenze.

V případě výběru výchozího řazení Doporučené se pořadí produktů bere dle uspořádní produktů v konkrétních kategorii. Zde můžete jednotlivé produkty pomocí ikony v seznamu přesouvat.

Řazení produktů v kategorii

Upozornění! Nově přidané produkty (také importované) se zařadí v kategorii automaticky na první místo.

Vertikání zobrazení filtrů

Filtry produktů je nyní možné vložit do sloupce (tzn. vertikálně), což uvolní místo v centrálním poli a umožní posunout seznam produktů o něco výše na stránce. Výhodou je lepší přehlednost a využití potenciálu šířky obrazovky. Ideální použití je v případě, že pro katalog produktů používáte horní menu. Také v responzivním designu, kdy v širokých rozlišení obrazovky je zobrazeno více produktů na řádek, je z hlediska ergonomie lepší filtr zadat do sloupce. V menších rozlišeních obrazovky pak zůstane filtr nadále nad seznamem produktů jako doposud.

Filtrační stránky

Filtry generují v kategoriích tzv. filtrační stránky. Více zde >

Diskuse