Mít pořádek v evidenci skladových zásob je základním předpokladem efektivního chodu vašeho e-shopu. Proto jsme vytvořili modul, který vám bude hlídat produkty, jejichž stav na skladě je pod určitým limitem. Umožňuje nastavit si limit stavu zásob globálně pro všechny produkty (tato nápověda), nebo pomocí vlastního pole individuálně pro konkrétní produkt (více zde). Limit stavu zásob je vhodný pro uživatele, kteří řeší u svých produktů a variant stavy zásob. Nastavení sledování počtu kusů platí také pro varianty produktu.

Příklad Tento globální limit stavu zásob nastavíte na 3 ks. Kdykoliv se některý z nabízených produktů vyprodá tak, že vám zůstanou na skladě jen 3 ks, tak se zařadí do sekce Produkty pod limitem stavu zásob v úvodním přehledu administrace. Tím jste s předstihem upozorněni na malou zásobu a potřebu naskladnit další kusy do rezervy.

Tuto funkci můžete následně provázat s automatickou akcí. Nedojde tak pouze upozornění na nízký počet zásob na skladě, ale produkt se může také automaticky deaktivovat nebo archivovat pokud klesne například na nulovou zásobu (více zde). 

Postup v administraci

 1. V menu administrace zvolte sekci Nastavení / Produkty / Sklad a dostupnosti.
 2. V oddílu Sklad nastavte požadovanou hodnotu do pole Limit stavu zásob.
 3. Uložte.

   Zobrazení v administraci

   Seznam produktů (nebo variant), které mají zásobu pod limitem stavu zásob můžete zobrazit v menu administrace zvolte sekci Přehled / Přehled.

   Nepomohla Vám tato nápověda?

   Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

   UPgates poradna