Vzhled rozhraní a některé funkce modulu Designer se v aktuální verzi trochu liší od verze, pro kterou byly natočeny video návody níže. V zásadě ale z 90% odpovídá verzi stávající.

1) Základní rozhrání 

Video návod základního rozhrání modulu Designer. Jak přepnete mezi jednotlivými zobrazeními obrazovky (mobil, tablet, desktop), vytvoříte zálohu nebo využijete náhled testovací verze? Vše se dozvíte ve videu!

2) Základní přednastavení grafiky a motivy

V první řadě si vyberete z přednastavených grafik e-shopu, kterých máte k dispozici 6. U každé z nich můžete aplikovat jeden z dvanácti motivů. To vám dává celkem 72 kombinací a různých podob šablony!

3) Vložení loga a favicon

Snadné vložení loga a favicon ve všech klasických formátech - jpg, png a gif.

Logo by mělo být na průhledném pozadí a oříznuté tak, aby neobsahovalo žádné prázdné okraje.

Favicon je malá ikonka v záložce prohlížeče. Obrázek by měl být na průhledném pozadí bez okrajů s rozměry čtverce. Zmenší se na požadovaný rozměr, včetně nejběžnějšího 16 x 16 px,

4) Nastavení barev 

Máte možnost výběru základní a doplňkové barvy pro vaši grafiku. Výběr z palety barev je takřka neomezený.

Pokud se vám barvy budou zdát křiklavé a rušivé, můžete využít funkce šedý mód.

5) Písmo

Při nastavování písma si můžete vybrat z desítek stylů základního písma a nadpisů. Měnit můžete také velikost textu a nadpisů. Ale i výšku řádků.

6) Zarovnání obsahu kontejnerů

Výchozí zarovnání obsahu a kontejnerů je nastaveno na střed. Máte ale možnost zarovnání vlevo.

7) Ohraničení

V záložce Ohraničení si můžete vybrat styl zaoblení grafických prvků. Ale také tloušťku, ztmavení a styl čar oddělujících jednotlivé prvky a sekce.

8) Další funkce

Zde můžete nastavit zhuštění obsahu, které určí velikost mezer mezi kontejnery. Svůj e-shop tak budete mít vzdušnější anebo naopak na stránkách ušetříte místo. 

Kategorie další funkce vám umožní přidat některým prvkům grafiku stínu.

9) Rozložení

V oddíle šablony a záložce rozložení si můžete vybrat z několika základních rozložení struktury vašeho e-shopu. Rozhodnout se můžete pro verzi s okolím stránky, přes celou šíři stránky nebo třeba s levým sloupce.

Pokračovat na 2. část

Diskuse