Import a export - objednávky
Objednávky
Import objednávek
- Jednorázově
Pomocí zjednodušeného Průvodce vytvořením importu. Více zde.
Datové soubory:
- CSV - zjednodušená aktualizace (Upgates dokumentace)
Export objednávek
Podle účelu použití:
- Pro dopravce - Objednávky, které získáte musí být vyřízeny a exportovány dopravci, který je doručí zákazníkovi. U dopravce dochází k tisku štítků na balíky. To může být časově náročné. Jak si práci s exportem objednávek usnadnit se dozvíte zde.
- Do informačního systému - V případě propojení na systémy jako Pohoda, Money S3 nebo jiné (více zde) dochází k pravidelnému přenosu objednávek z Upgates automaticky každých 5 minut. Smazané objednávky není možné zcela vymazat a odstranit ze systému. Mohou být nanejvýš označená jako Smazané, ale vždy stále zůstanou uloženy v databázi e-shopu. Kdykoli si je můžete zobrazit a v případě potřeby obnovit. Objednávky lze importovat a exportovat následujícími způsoby.
Podle četnosti:
Datové soubory:
- CSV - Upgates dokumentace, dopravci, Intrastat
- XML - Upgates dokumentace, více zde
- HTML - Lze zvolit u jednorázového exportu.
API
Možnost napojení na objednávky pomocí API dle dokumentace.
Faktury
Import faktur
Import faktur do Upgates aktuálně možný pouze v rámci API.
Export faktur
- Jednorázově - více zde.
- PDF soubory (hromadný tisk a jednotlivě).
- XML soubor pro Pohodu.
- ISDOC soubor
- Pravidelně - více zde.
Hromadný export faktur neprobíhá z technických důvodů okamžitě, generování exportu proto začíná každou minutu. V případě většího množství faktur může generování trvat delší dobu.
Exportovat faktury do účetního programu Pohoda je možné pomocí aplikace třetích stran. Více zde.
API
Možnost Export / Import faktur pomocí API dle dokumentace.
Dokumenty
Upgates umožňuje export Faktur, Dobropisů a Účtenek. Tzn. pouze dokumentů, které se generují do PDF formátu. Postup v administraci viz. níže.
HTML soubory Objednávek a vlastních dokumentů exportovat aktuálně nelze. Lze pouze exportovat data objednávek do formátu XML nebo CSV. Více viz. nápověda jednorázový a pravidelný export dat.
Postup v administraci
- Přejděte do sekce Objednávky / Faktury a dobropisy případně Účtenky.
- Proveďte hromadnou operaci dle nápovědy.
- Pod tabulkou v poli Upravit hromadně zvolte možnost export pdf.
- Klikněte na Odeslat.
- Zvolte jednu z možností:
- PDF - jednotlivě (ZIP): každý dokument bude ve zvláštním PDF souboru. Všechny soubory budou zabalené dohromady v ZIP archivu.
- PDF - hromadný tisk: všechny dokumenty budou exportovány do jednoho PDF souboru pro hromadný tisk.

Export je náročný na zatížení serveru, proto můžete najednout zaškrtnout pouze 50 položek. Po jejich vygenerování můžete operaci opakovat.