Jak dělat úpravy grafiky bez aktivace editoru kódu

Každý majitel e-shopu touží o tom, aby jeho internetová výkladní skříň vypadala co nejlépe. Právě proto dáváme našim klientům k dispozici ty pokročilé nástroje pro tvorbu graficky unikátního e-shopu. A to hned ve dvou podobách. Prostřednictvím grafického editoru Designer a Editoru kódu, který je určený pro profesionály. 

Vzhledem k povaze editoru kódu ovšem nemůžeme ručit za změny provedené na straně uživatele. A protože chceme aby maximální možné procento našich e-shopů fungovalo co nejefektivněji a s plným přístupem k naší podpoře, je i v našem zájmu, aby co nejvíce podnikatelů provozovalo svůj eshop s grafikou vytvořenou v modulu Designer. 

Jak provádět úpravy bez Editoru kódu?

Právě proto si dnes ukážeme několik triků, o kterých jste možná doposugd nevěděli, ale umožní vám zásadní přizpůsobení grafiky e-shopu nad rámec možností Designera, ale bez nutnosti aktivace Editoru kódu. Modul Designer automaticky přináší širokou paletu možností pro přizpůsobení vašeho e-shopu. Někdy však naši klienti naráží na jeho limity.

Určité grafické změny nad rámec možností Designera lze pak provádět prostřednictvím javascriptového kódu vloženého prostřednictvím vlastních konverzních kódu. Tímto způsobem můžete do e-shop vkládat nové prvky a umístit je na požadovanou pozici na webu. 

Jsme si vědomi toho, že úpravy prováděné pomocí JS kódu nejsou zcela optimálním řešením. Chceme však našim klientům a spolupracujícím agenturám transparentně nabízet všechna možná řešení a toto je jedním z nich. Je jen na vás, kterou cestou se nakonec vydáte.

Mezi potenciální rizika používání Javascriptu při úpravách webu patří: 

Zpomalení načítání stránek: především s případě, kdy je JS špatně napsán, nebo jich webové stránky obsahují příliš mnoho, může dojít ke zhoršení výkonnosti webových stránek. 

Indexace ve vyhledávačích: obecně platí, že obsah vykreslováný prostřednictvím Javascriptu může být hůře indexovatelný u internetových vyhledávačů. 

Kompatibilita: myslete na to, že lidé používají různé internetové prohlížeče různých verzí. Může se tak stát, že některé prohlížeče nemusí všechny javascriptové funkce správně podporovat, případně může dojít ke ztrátě kompatibility. 

Každý e-shop tedy musí, ideálně po konzultaci s profesionálem zhodnotit, zda je pro něj lepší cestou úprava webu prostřednictvím javascriptu s možnými riziky, které přináší, nebo zapnutí Editoru kódu, který umožňuje neomezené přizpůsobení grafiky e-shopu. Aktivací Editoru kódu však Upgates přestává za grafickou stránku vašeho e-shopu ručit. Případné úpravy a potíže je nutné řešit pouze po vlastní ose.