Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Abyste mohli dobít peněženku, musíte být v placeném provozu. Tzn. mít vyplněné Fakturační údaje (krok 1) a zvolenou Variantu pronájmu e-shopu (krok 2). Více zde.

Výše dobité částky

Do peněženky můžete dobít libovolnou částku v nastavené měně. Maximálně do výše trojnásobku měsíční doporučené platby uvedené v peněžence. Minimální velikost platby je 100 Kč respektive 5 EUR. Více informací o platbách najdete v obchodních podmínkách služby UPgates. 

Způsob odečítání z peněženky

Z peněženky je vždy na začátku dne odečten pronájem e-shopu na jeden den dle aktuálního nastavení e-shopu v oddílu Finalizace (tarif pronájmu plus doplňkové služby). Minimální zůstatek v peněžence nesmí klesnout pod tuto částku. Pokud se tak stane, pozastaví se administrace e-shopu a po 10 dnech rovněž webová část e-shopu. O nízkém stavu peněženky budete v předstihu informováni.

Upozornění! Ceny pronájmu a doplňkových služeb jsou vždy uváděny bez DPH 21%. Platby do peněženky je ale nutné zasílat včetně DPH 21%, jak je uvedeno v oddílu Finalizace. V případě, že budete využívat pravidelných měsíčních úhrad, je vaše platba s DPH zvýrazněna. Hodnota DPH nebude do peněženky započtena.

Způsoby platby

Přejděte do modulu  Můj účet / Peněženka a finalizace krok 3. Dobít peněženku. Zde máte následující možnosti platby.

1. Platba do 10 min. - platební brána

Umožňuje platbu kartou VISA a MasterCard prostřednictvím platební brány ComGate. Platba je s peněženkou automaticky spárována a k jejímu dobití dojde maximálně do 10 min. 

2. Platba do 1-5 pracovních dnů - bankovní převod

Druhou možností dobití peněženky je Bankovní převod. Platba však může trvat i několik dnů v závislosti na délce mezibankovní transakce a zda platba probíhá mezistátně.

Upozornění! Pro správné spárování musí být bezchybně zadán variabilní symbol, jinak nedojde k automatickému spárování s peněženkou.

Pro usnadnění platby převodem můžete využít QR kód. Po zadání částky k dobití se vygeneruje obrázek QR kódu se zapsanými platebními údaji.

Platby za příplatkové služby

Pokud si u UPgates objednáte příplatkovou službu (viz. ceník), dorazí vám proforma faktura. Zaplatit tuto proforma fakturu můžete platební bránou v peněžence ve vašem účtu (viz. výše). V tomto případě se platba se zakázkou spáruje automaticky.

Pro platbu bankovním převodem obsahuje proforma faktura navíc variabilní a specifických symbol, pomocí kterého se platba páruje na konkrétní e-shop a zakázku. Pokud je uvedete nesprávně, platba se nespáruje s e-shopem (šptaný VS) nebo se neidentifikuje zakázka (špatný SS). V tomto případě se vloží do peněženky jako běžné dobití. 

Související články

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna