Jak můžete díky Notifikuj nečekaně snadno navýšit konverze svého e-shopu?

Již před pár měsíci jsme spojili síly s velmi zajímavým nástrojem, který se zaměřuje na notifikace na vašem e-shopu. Nabízí tak něco, co v minulosti bylo pro menší nebo střední e-shopy jen těžko představitelné. A to pop-up upozornění o tom, že na vašem e-shopu například někdo nakoupil. Ale také další vychytávky! Tímto směrem se prvotně vydali zejména e-commerce giganti. Určili ale zajímavý trend, který je potvrzen konkrétními výsledky na základě A/B testů. 

Díky naší spolupráci máte teď jedinečnou možnost mít tyto notifikace i na vašem e-shopu Upgates. A zkusit to můžete 14 dní zdarma! Jak Notifikuj do e-shopu nainstalujete? To se dozvíte zde.

Detaily naší spolupráce a maximální využití výhod Notifikuj jsme probrali v rozhovoru s jednatelem a spolumajitelem Notifikuj, Petrem Panznerem. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte k rozhovoru níže.

 

Dobrý den, Petře. Na úvod jsme stručně představili Notifikuj. Můžete nám ale nejen o nástroji, ale i o vás jako firmě, říct trochu více?

Dobrý den, na podzim to budou už dva roky, co funguje firma Notifikuj. Službu jsme uvedli na trh v lednu roku 2019 a neobešlo se to bez komplikací, které by vydaly na pořádně dlouhý a bláznivý příběh. Jsme stále malá, start-upová firma. Základ týmu tvoří dva lidé a vývoj zvládnul jeden jediný programátor, který si díky tomu vysloužil přezdívku MacGyver :-)

S aplikací Notifikuj získávají majitelé e-shopů a webových prezentací možnost ukázat aktivity zákazníků, které by jinak zůstaly skryté. Přes notifikace umožňujeme zobrazit reálné objednávky, množství návštěvníků na určité stránce nebo třeba recenze z Heuréka CZ a SK nebo Zboží.cz.

Velice oblíbenou notifikací jsou také tzv. TOP nabídky, které umožňují v notifikacích zobrazovat vlastní informace, například o výhodné dopravě, o zboží v akci nebo jakékoliv jiné sdělení, které chce daný e-shop aktivně ukázat svým zákazníkům. Nyní nově nabízíme možnost si pomocí A/B testu zjistit, jaký přínos má Notifikuj v konkrétním e-shopu – tedy přesné zvýšení konverzního poměru.

Co vás vedlo k nabídnutí notifikačního nástroje? Vzpomenete si, kdy poprvé vás napadla myšlenka vytvořit Notifikuj?

Sleduji trendy v zahraničí a koncem roku 2017 jsem narazil na nástroj, který tvrdil, že umí zvyšovat konverzní poměr až o 30 %. To mě zaujalo, protože mi to přišlo dost nadsazené a neuvěřitelné. Po důkladnějším prozkoumání a pochopení celého principu, jsem se rozhodl, že něco podobného musím vytvořit pro český e-shopový trh a přidat i něco navíc, něco specifického jen pro naše prostředí. Proto máme v notifikacích česká jména, skloňování měst a obcí nebo napojení na recenze z Heuréka.cz nebo Zboží.cz.

Proč by majitelé e-shopů Upgates měli Notifikuj vyzkoušet? Jaké jsou například nejlepší výsledky některých vašich klientů?

Důvodů k vyzkoušení může být hned několik, ale jeden z nejdůležitějších je, že notifikace pomáhají zvyšovat důvěryhodnost e-shopu. Lidé dostanou potvrzení, že nenakupují sami a že už předchozí zákazníci byli spokojení. To odbourává pochybnosti a zvyšuje chuť lidí nakupovat. A více objednávek znamená i větší obrat.

Zajímavé výsledky má například e-shop Expres Menu. V lednu 2020 vyšla v časopise Marketing a Media případová studie, která představila, jak dosáhli 33,3 % zvýšení konverzního poměru. Mnoho klientů provedlo A/B testy a u některých se konverze zvýšily o 5 %, ale u jiných o 10 nebo 13 %. Zajímavé jsou e-shopy, které i s jednou notifikací dosáhnou změny, například klient z oblasti auto-moto s notifikací Poslední registrace dosáhl 30% nárůst zájmu o své služby.

Finální číslo ovlivňuje více faktorů – od typu produktu až po přehlednost webu, a proto doporučujeme Notifikuj nejdříve na 14 dní vyzkoušet zdarma a vliv notifikací na vlastním webu jednoduše otestovat. V jednom z posledních A/B testů došlo v e-shopu s dětskými kočárky ke zvýšení konverzního poměru o 20.65 %.

 

Kolik klientů aktuálně máte, na které e-shopy se nejvíce soustředíte a pro koho je tak váš doplněk nejvhodnější?

V současné chvíli jsme se přiblížili k hranici 150 klientů. Někteří z nich s námi spolupracují už od začátku a začínají druhý rok, a jiní se po čase deaktivace znovu vrací, což nás těší.

Notifikuj používají e-shopaři v nejrůznějších oborech od hraček, oblečení, módních doplňků, přes online prodej potravin, fitness produktů nebo handmade výrobků, až po bazény, solária, vybavení domu a zahrady. Nelze zatím jednoznačně říci, který obor funguje lépe nebo hůře. Je to spíše o tom, jak majitelé e-shopů znají své zákazníky, a jakými informacemi je přes notifikace osloví.

Naše aplikace pomáhá jak malým, tak i středním a středně velkým e-shopům, ale rozhodně není jen pro e-shopaře. Hodí se pro všechny, kteří chtějí více zaujmout návštěvníky webu a proměnit je v zákazníky. Začít je otázka pár kliknutí. Navrhli jsme vše tak, abyste službu i bez hlubších marketingových a technických znalostí spustili během 15 minut.

Za Upgates si propojení s Notifikuj velmi pochvalujeme a věříme, že spokojenost bude oboustranná. Hlavní je však přínos pro naše klienty, pro vás.

Na kolik vás vlastně Notifikuj přijde? Vše najdete v odkaze zde.

Další článek
Upgates nově propojen s Incomaker!