Jak napojit dodavatele do Upgates pomocí Xemelu

Potřebujete dostat produkty od dodavatelů do vašeho Upgates e-shopu? Xemel má pro vás řešení.

Datové soubory od všech vašich dodavatelů umožňuje Xemel upravit do formátu podporovaného systémem Upgates. Jde o formát XML a CSV. Výsledný feed s daty všech dodavatelů pak jednoduše naimportujete do vašeho e-shopu. 

Jak to funguje?

Datové soubory všech jednotlivých dodavatelů v Xemelu sloučíme do jednoho společného feedu podle specifikace, kterou Upgates podporuje. Tento společný feed bude obsahovat  informace od všech vašich dodavatelů a bude se pravidelně aktualizovat. Do vašeho e-shopu pak naimportujete jeden soubor, který si bude Upgates pravidelně stahovat.

Pokud vám časem v portfoliu přibude další dodavatel, do jednotného dodavatelského feedu se v Xemelu jednoduše přidá. Nebo se naopak dodavatel, kterého už do e-shopu nechcete importovat, v Xemelu jednoduše vypne.

“Import cenných produktových dat do e-shopu je pro váš business naprosto zásadní. Neměli byste proto zapomínat vytěžit na maximum všechny dostupné zdroje dat od svých dodavatelů. Jedině tak zajistíte, že v e-shopu budete svým zákazníkům prezentovat všechny potřebné informace, které potřebují k dokončení nákupu. A až budete generovat feedy pro reklamní systémy, práce na dobře provedeném napojení dodavatelů do e-shopu se vám vyplatí také v podobě kvalitních inzertních feedů.”

Tomáš Pavelek, CPO Trayto (Xemel, BiddingTools, BiddingManager)

Jak postupovat pro zpracování dodavatelských feedů do formátu Upgates?

 1. Získejte od dodavatelů všechny relevantní zdroje dat (někteří dodavatelé mají více zdrojů dat, posílají zvlášť např. skladová data, parametry, ceníky...). Data mohou být ve formátu XML, CSV (včetně Google Sheet) nebo JSON.
 2. Napište na info@xemel.cz a přiložte všechny dodavatelské feedy.
 3. Obdržíte od nás cenovou nabídku a čas realizace.
 4. Bude potřeba vaše registrace do Xemelu, aby bylo možné feedy napojit na váš klientský účet.
 5. Následuje zpracování dodavatelských feedů do formátu dle specifikace Upgates. A následně další úpravy jako výběr produktů, které chcete do Upgates importovat, párování kategorií, práce s marží a přirážkou, “harmonizace” informací napříč několika dodavateli, přepočet měn podle aktuálního kurzu a podobně.
 6. URL v Xemelu vytvořeného společného dodavatelského feedu si jednoduše naimportujete do Upgates.
 7. Další případné úpravy pak můžete v nástroji Xemel provádět sami nebo se vám o feed může v případě potřeby starat Xemel tým (např. napojení dalšího dodavatele).

Podrobnější informace k napojení na dodavatele najdete zde.

Jaký formát feedu zvolit? 

Nejčastěji se používá formát Upgates - XML, který může obsahovat více informací a navíc jde importovat pro více jazykových mutací najednou. Upgates - XML je poměrně strukturovaný, jelikož je připravený na více jazyků. Na první pohled tak sice může vypadat složitě, ale není. Ať už napojení dodavatele děláte vlastními silami, nebo využíváte nějakou službu, ideálně vyžadujte vytvoření feedu ve formátu Upgates - XML (ne jiné formáty, např. formáty třetích stran). Proč? Je to totiž nejlepší způsob, jak do e-shopu nahrát maximum produktových informací a opravdu kvalitní a bohatá produktová data. Formát Upgates - XML používá vlastní elementy, které doporučujeme využít na maximum. Zároveň tak máte přípravu na pro možné jazykové mutace e-shopu v budoucnu. V Xemelu máme s vytvořením Upgates XML mnohaletou praxi.

Dodavatelská data lze do Upgates nahrávat také ve formátu Upgates - CSV. V nástroji Xemel lze pracovat s oběma formáty feedu a jde je i jakkoliv editovat. Problém není ani přepočet měn například u prodejních cen produktů (dle aktuálních kurzů ČNB nebo individuálního koeficientu). 

S čím dalším vám Xemel pomůže?

Xemel je specialista na feed management. Díky Xemelu připravíte kvalitní produktová data v XML nebo CSV feedech pro srovnávače a agregátory zboží, marketplaces, e-shopová řešení, sociální sítě a další inzertní systémy. Všechny produktové feedy v Xemelu snadno a rychle zeditujete a vytvoříte tak kvalitní feedy, bez kterých se úspěšná inzerce v dnešní době neobejde. Kvalitní feedy s maximem informací v podobě povinných i nepovinných údajů, zajistí lepší spárovanost produktů, větší vizibilitu na inzertních platformách, zobrazení při filtraci pomocí parametrů, atraktivnější nabídky (dárky, labely, ..) apod., tím pádem i výkonnější inzerci.

To vše bez nutnosti zásahu programátora. Úpravy v nástroji většinou zvládne sám eshopař, markeťák, produkťák nebo agentura, která se vám o inzertní systémy stará. K dispozici je vám také Xemel tým, který úpravy může vyřešit za vás.

Xemel vám pomůže s expanzí. Vytvoří produktové feedy pro zahraniční srovnávače a marketplaces a pomůže s překlady feedů. Další funkce a služby Xemelu najdete zde

Chcete se o napojení na dodavatele dozvědět více? Pusťte si záznam webináře.

  • Co odlišuje kvalitní a nekvalitní produktová data.
  • Kde získat kvalitní produktová data.
  • Jak nejlépe napojit svůj Upgates e-shop na dodavatele.
  • Jak produktová data připravit pro prodejní kanály (srovnávače, marketplaces, sociální sítě a další).
  • Jak si usnadnit tvorbu produktových popisů jejich automatickým generováním za zlomek času a peněz, s využitím umělé inteligence.
  • Jak automatizovaně a efektivně spravovat velké množství produktových dat.
  • Na co si dát pozor a co mít na paměti při práci s produktovými daty.
Další článek
Jarní akce Balíkobotu. Jednoduchá expedice s kreditem na Heureku k tomu