Základním pravidlem je, že pokud něco píšete na web, snažte se to dělat hlavně pro zákazníky nikoli pro vyhledávací roboty. Dívejte se na váš obsah očima čtenáře. Buďte originální, mějte unikátní obsah, nabídněte své know how. A budete odměněni i vyhledávači. Ty jsou dnes poměrně inteligentní a poznají, co je a není zkopírováno bez práce a invence.

Názvy kategorií v menu navrhujte výstižně a co nejkratší. Počet kategorií v jedné úrovni omezte na maximálně deset. Využívejte filtrování produktů místo přílišného větvení kategorií do nižších a nižších úrovní.

Hlavní nadpis stránky

Hlavní nadpis stránky je velmi důležitý pro orientaci návštěvníků a samozřejmě také pro vyhledávače. Pojmenujte je klíčovými slovy, o kterých máte zjištěno, že je vaši zákazníci vyhledávají. S optimalizací to ale nepřežeňte. Stále platí, že to, co je dobré pro oko zákazníka, je dobré i pro vyhledávače.

Text stránky

V textu stránky uvádějte, v rozumné míře, klíčová slova pro vyhledávače. V případě, že je text delší, čleňte jej do podnadpisů a odstavců. Tučně označujte důležitá a klíčová slova (podobně jako např. v tomto průvodci). Čtenář se pak lépe orientuje a vyhledávače snáze indexují. Je třeba si uvědomit, že obecně na internetu se nečte, ale skenuje. Tzn. čtenář projíždí pohledem nadpisy a zvýrazněná slova a pokud ho něco zaujme, přečte si více v běžném textu.

Automatické nebo ruční SEO?

Kdy má smysl vyplňovat ruční SEO pro nastavení titulků a META tagů? Pokud vám nestačí to automatické a chcete mít SEO pěkně pod kontrolou. Pokud pole pro ruční SEO nevyplníte, vyplní je automatika. Vyplněné ruční SEO má tedy vyšší prioritu než to automatické. Ruční SEO je spíše záležitostí pro zkušené optimalizátory nebo profesionální agentury.

Ruční SEO

(např. u kategorií Obsah / Kategorie - oddíl SEO):

Automatické SEO

( Nastavení / Hlavní - oddíl SEO)

U automatického SEO stačí správně vyplnit algoritmus a na základě nadpisů, hlavních klíčových slov a doplňků se vygenerují všechny SEO titulky najednou. Ty pak samozřejmě můžete libovolně nahrazovat u konkrétních případů ručním SEO. Je to tedy velmi rychlé a snadné.

Diskuse