Případová studie: Jak Tanganica pomohla e-shopu od Upgates zvýšit tržby o 20 % za první dva týdny od spuštění?

Tanganica je nástroj, který e-shoperům umožňuje spustit produktové reklamy na Googlu a Facebooku na pár kliknutí a během chvilky. E-shop nemusí mít žádné technické know-how ani vlastní reklamní účty a přesto může využívat profesionální marketing, který přivede na jeho web nové konverzní uživatele. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak si spustit výkonnostní reklamy na internetu. Tanganicu v tuto chvíli používají tři desítky e-shoperů, kteří mají svůj internetový obchod postavený u Upgates a právě jeden z těchto e-shopů byl vybrán pro tuto případovou studii.

Obr. 1 - Reklamní formát Google Nákupy

Tento e-shop prodává doplňky k 3D tiskárnám, tudíž relativně specifický produkt pro úzkou skupinu zákazníků a je teprve na svém úplném začátku. Spuštění reklam v Tanganice mu zabralo pouhých 36 kliknutí a již po dvou týdnech byla vidět první úroda. I přes to, že nově spuštěné kampaně potřebují přibližně měsíc na získání potřebných dat pro optimalizaci (resp. alespoň 20 až 30 objednávek za 30 dní), bylo možné vidět okamžitý přínos po prvních pár dnech. 

V detailní analýze bylo spočítáno, že těchto pár kliknutí na začátku přineslo e-shopu nárůst tržeb v tomto prvním období o více než 20 %! S přibývajícím časem a s množstvím dostatečného množství dat v kampaních může e-shopař s Tanganikou dále růst a soustředit se na to, v čem je nejlepší. 

Na obrázku níže je možné vidět průběh prvních dvou týdnů od spuštění reklam. Je zde patrné, že kampaně začaly relativně rychle získávat větší podíl návštěvnosti e-shopu a to i v mimo sezónním období. E-shop tak může nakoupit dodatečnou návštěvnost, kterou například jeho stávající kampaně nezachytí a to mnohy s lepší efektivit

Obr. 2 - Průběh prvních dvou týdnů od spuštění kampaní v Google Analytics

Pro všechny, kteří hodlají nástroj Tanganica vyzkoušet a chtějí tak přivést nové uživatele na svůj e-shop, máme skvělou zprávu. Připravili jsme si totiž bonus ve výši 1 000 korun na první dobití Tanganica peněženky. Stačí jen nahrát peníze do vašeho účtu a na emailovou adresu info@tanganica.cz odeslat zprávu s heslem “Upgates1000”. Bonus vám bude následně připsán na účet. Více informací o bonusu naleznete zde.

Další článek
Propagace na sociálních sítích: stojí za to?