Možnosti úprav grafiky

Grafiku e-shopu můžete postupně vytvořit pomocí následujících nástrojů:

Designer (Grafika / Designer)

V modulu designer nemusíte umět programovat a přesto v něm dokážete vytvořit profesionální grafiku. Z několika přednastavených možností si vyberete základní šablonu, upravíte u ní barevnost, vložíte své logo, případně změníte písmo, zarovnáníohraničení atd. Je možné také přizpůsobit strukturu a vzhled jednotlivých komponent. Např. si vyberete hlavičku č. 4 a přebarvíte ji do světlého elegantního stylu. Na závěr si vyrobíte originální bannery a headliny podle dané specifikace.

Podrobnosti, jak pracovat v designerovi, se samozřejmě dozvíte v kontextové nápovědě.

Video návod: Grafika

Editor kódu (Grafika / Editor kódu)

Editor kódu vyžaduje znalost programovacích jazyků CSS/LESS a HTML.

Do nastavené grafiky můžete přidat vlastní CSS/LESS kód (custom.less) a ještě více přizpůsobit vzhled e-shopu vlastním požadavkům. Pomocí LESS proměnných (variables.less) upravíte barevnost a další nastavení až do detailů grafiky.

Editor umožňuje upravit HTML kód (Templates) jednotlivých komponent grafiky. Např. do šablony vložíte vlastní pole, upravíte strukturu, přidáte nový grafický prvek atd. Pokud v HTML začnete provádět takovéto individuální úpravy, je třeba odstavit modul designer. Úpravy by vám totiž mohl přepsat a vaše práce by byla ztracena.

Upozornění!

Na chyby, které jsou důsledkem vašich úprav v editoru kódu, se nevztahuje technická podpora, proto doporučujeme si veškerý upravovaný kód důkladně zálohovat.

Služby

Na nabídkovém portále Marketplace můžete poptat placené služby našich externích agentur. Zakázky jsou zde nabízeny v osmi následujících kategoriích. Poptávku zadáte jednoduše přes formulář v detailu daného inzerátu. Posléze vás bude agentura sama kontaktovat. 

Testovací verze a ostrý provoz

Grafiku vždy vytváříte v testovací verzi (je rovněž určená pro prohlížení obsahu ve zkušebním provozu). Nachází se na URL adrese váš-projekt.upgates.com. Po převedení projektu na ostrý provoz testovací verze nezaniká a slouží jako paralelní vývojové prostředí např. pro realizaci úprav v grafice nebo budoucí redesign.

Změny v grafice musíte na ostrý provoz překlopit v modulu Grafika / Finalizace.

Diskuse