Máte datový soubor ve formátu CSV? UPgates vám umožní importovat ho bez předchozích úprav snadno a rychle. Stačí nastavit konfiguraci, podle které bude import CSV zpracovávat. Tu pak lze použít opakované při každém využití daného datového souboru.

Vytvoření CSV konfigurace

Nejdříve je třeba konfiguraci datového souboru připravit. Až následně ji přidáte do importu, ve kterém je datový soubor použitý.

 1. V levém sloupci administrace přejděte do modulu Produkty / Import
 2. Klikněte na tlačítko CSV konfigurace.
 3. Otevře se vyskakovací okno.
 4. Pro přidání nové konfigurace klikněte na tlačítko + Nová.
 5. Otevře se rozhraní konfigurace.
 6. Do pole Název napište interní název konfigurace.
 7. K jednotlivým konfiguracím nastavte pořadové číslo sloupce v datovém souboru CSV. Číslo sloupce zjistíte tak, že si CSV otevřete v tabulkovém editoru, např. MS Excel. Vedle pořadového čísla se objeví pro kontrolu abecední pořadí sloupce uváděné v tabulkovém editoru.
 8. Uložte provedené změny.

Úprava CSV konfigurace

Konfiguraci je možné kdykoli upravit. Např. do ní přidat nové nastavení nebo naopak nepotřebná nastavení odebrat. Je také možné změnit párování jednotlivých polí.

V seznamu konfigurací ve vyskakovacím okně  CSV konfigurace klikněte na ikonu a přejděte do rozhraní konfigurace, kde proveďte požadovanou úpravu nastavení.

Použití CSV konfigurace v importu

Máte vytvořené CSV konfigurace a nyní je třeba je uplatnit v konkrétním importu. 

 1. Vytvořte si nový import produktů dle nápovědy zde. V postupu je třeba provést následující nastavení níže.
 2. V prvním kroku Jaká data máte k dispozici? si vyberte CSV - vlastní formát.
 3. V dalším kroku Nastavte konfiguraci CSV si vyberte z nabídky vytvořených konfigurací tu, která je vytvořená pro daný datový soubor CSV nebo vytvořte konfiguraci novou.
 4. Pokračujte v postupu vytvoření nového importu obvyklým způsobem dle nápovědy zde.

Často se ptáte

Nejdou mi importovat obrázky z CSV.

Dle dokumentace CSV je třeba sloupec Obrázky [IMAGES] formátovat jako pole ve kterém jsou jednotlivé URL adresy obrázků oddělené středníkem (;). Pokud je řádek varianta, bere se pouze první obrázek. Systém si tyto obrázky nahraje do Správce souborů, dá jim potřebné rozměry a vy tak nemusíte nic víc řešit. Není třeba obrázky nahrávat na FTP atp.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna