Krabička s příběhy: neprodáváme obyčejné zboží, ale nezapomenutelnou atmosféru

Jedinečná atmosféra, emoce a kouzlo. To je hlavní prodejní artikl e-shopu Krabička s příběhy. Unikátní boxy vám pomohou odpočinout si od práce nebo vás naladit na správnou atmosféru během romantického večera. Zakladatelé originálního e-shopu ale toho mají v plánu ještě mnohem více. 

E-shopy s neotřelým sortimentem máme rádi. Proto jsme si nemohli nevšimnout toho vašeho. Prodáváte totiž originální dárkové krabičky. Můžete nám o svých krabičkách říct více?

V první řadě bychom Vám chtěli poděkovat za projevený zájem o náš obchod, moc si toho vážíme. 

Pro nás výjimečný dárek není jen užitečné zboží v dárkovém balení, ale hlavně je to fantazie, radost a emoce, které takový dárek přináší.

„Neprodáváme zboží. Vytváříme atmosféru, emoce a kouzlo“– to je naše mise, kterou se řídíme.

Každá krabička je úplně jiná, vypráví svůj vlastní příběh, proto autorský design každé krabičky vyjadřuje především ty emoce a atmosféru příležitosti, pro kterou je krabička vytvořena.

Jak jste k takovému nápadu vlastně přišli? 

Podrobný příběh o tom, jak jsme začali, si naši zákazníci mohou přečíst na našem webu. Možná zni tak trochu jako pohádka, ale jednoduché to rozhodně nebylo. Jako každý příběh, i ten náš má v sobě ironii, trochu humoru, ale je napsaný podle skutečných událostí. Rozhodli jsme se, že svůj příběh povíme v žánru pohádky, protože dnešní realita je bohužel taková, že se z ní chce mnohdy utéct… Ale stále máme naději, že se to změní. Právě proto vznikl projekt „Krabička s příběhy“. Chceme, aby připomněl, že štěstí a kouzlo je všude kolem nás, že je v maličkostech a v očích našich blízkých, a také, že se vždy najde místo pro humor, ať je doba jakákoliv.

A bylo pak složité vymyslet obsah jednotlivých krabiček?

Díky tomu, že každá krabička je vytvořena pro určitou příležitost, tak ten obsah vzniká sám. Vezmeme například krabičku „Romantické ráno“. Pokud zavřete oči a představíte si romantické ráno, co Vás napadne?

Ráno – venku svítí slunce, zpívají ptáčci, probouzíte se do takového krásného rána společně se svojí láskou.

  • Každé ráno se vyžaduje šálek něčeho dobrého – proto jsou v krabičce 2 hrnky a horká čokoláda.
  • Co může být lepší, než se zachumlat do deky a obejmout svoji polovičku – proto je v krabičce deka.
  • Ten pocit, že jste spolu a máš vedle sebe svoji polovičku, je nádherný a takový důležitý okamžik navždy zachytí vaše společná fotografie – proto je v krabičce rámeček na fotku.

Takhle vypadá romantické ráno, když si ho představíme my a ten obsah krabičky z toho prostě vyplývá sám.

Krabičky si sestavujete sami, takže jde o skutečný originál?

Ano, velmi nás těší, že jste si toho všimli. V dnešní době je trh zboží a služeb přesycený, ale i přesto se snažíme pro naše zákazníky vytvořit něco, co ještě neměli, a to, co je dokáže překvapit a bude originální. Design každé krabičky, každé instrukce a každého dárkového poukazu je společným výtvorem celého týmu „Krabičky s příběhy“. Barvy jednotlivých krabiček byly vybrány tak, aby ještě víc zdůraznily emoce a jedinečnost příležitosti, ke které jsou určeny. Krabičky „Láska“ jsou dárky pro páry, které zvýrazní krásnou atmosféru romantického okamžiku. Například krabička „Romantický večer“ – je tajemná, a to tajemství znáte jen vy dva… Krabičky „Anti práce“ jsou pomocnou rukou pro všechny zaměstnance v nouzi! Například krabička „Pro zoufalého workoholika“ – zpříjemní zoufalému workoholikovi „pobyt“ v práci! Nechceme být substitučním zbožím. Vše, od myšlenky jakou krabičku bychom pro naše zákazníky chtěli vytvořit, přes napsání instrukcí, vytvoření designu, výběr zboží až po zabalení, to všechno prochází naší fantazií a srdcem.

To, co dáváme do krabiček, není jen obyčejné zboží. Nemáme za cíl jen naskládat věci do dárkového balení. Věci, které v krabičce jsou, mají důvod, proč tam patří. Ten důvod je krásně popsaný v instrukcích, které každou krabičku naplňují tou správnou atmosférou. A právě tohle je kouzlem „Krabičky s příběhy“.

Zatím prodáváte krabičky s tématikou Anti práce a Láska. Plánujete uvádět další tematické krabičky?

Ano, rozhodně. Všichni víme, že se Vánoce každým dnem blíží, a už jsme začali pracovat na vánočních krabičkách. Celý náš tým je moc nadšený a plný nových nápadů! A můžeme Vám prozradit malé tajemství. Jedna z krabiček bude mít název: „Jak přežít Vánoce“ a v jednom z kroků v instrukci se píše: „…rychle si lehni na břicho a plížením se schovej za gauč, aby tě knoflíky, kterými střílí košile tvého strýčka, co se přejedl bramborového salátu, nezasáhly“… Věříme tomu, že vánoční krabičky naše zákazníky mile překvapí, potěší a taky rozesmějí.

Která krabička se u zákazníků stala nejoblíbenější?

Každá tematika má určitou krabičku, která zákazníky zaujala nejvíc. U „Anti práce“ vede krabička „A DOST!!!“. Co se týká „Lásky“ nejprodávanější je „Krabička plná Vášně“. Vždy jsme si mysleli, že větší zájem o ni budou mít ženy, ale kupodivu častěji ji kupují muži. Velmi příjemným zjištěním pro nás je to, že stále ještě existují muži, kteří ve svém vztahu chtějí zažehnout jiskru a svoji polovičku překvapit.

Kdo je Vaše cílová skupina zákazníků?

Tak v první řadě všichni zaměstnaní a zamilovaní.

U nás na e-shopu můžete najít dárek, který pomůže zvládnout různé životní situace. Některé krabičky Vás uklidní, některé zase naopak rozpálí. Krabičky „Anti práce“ Vám pomůžou zvládnout těžký pracovní den, a krabičky „Láska“ nejen zvýrazní krásnou atmosféru romantického okamžiku, ale taky Vás dokážou nažhavit :)

Jak jste zatím s rozvojem vašeho nového e-shopu spokojeni?

Ještě to není ani rok, co máme náš e-shop v plném provozu. Jsme úplně na začátku cesty. Každým dnem se snažíme se zdokonalovat a učit se novým věcem. Podnikat v dnešní době je složité, obzvlášť když teprve začínáte a nemáte svoji stálou klientelu. Aktuálně většina lidí tráví svůj čas na Instagramu, který se považuje za jednu z nejnavštěvovanějších sociálních sítí. K získání nových zákazníků se snažíme používat různé kreativní nástroje. Například k tomu, abychom zvýšili zájem o náš e-shop a taky naše zákazníky pobavili, vymysleli jsme komiksy, které právě propojují e-shop s Instagramem. Hlavní postavou komiksů je šedý kocour, který se pořád dostává do malérů, ten je zároveň maskotem „Krabičky s příběhy“. Příběh, který se vypráví v komiksu, se vždy váže k určité tematice krabiček. Jak jsme se již zmínili, chceme vytvářet nové krabičky a k nim budeme vymýšlet i nové komiksy.

Do budoucna máme hodně plánů, které bychom chtěli uskutečnit, a ještě více zajímavých příběhů, které bychom chtěli povědět.

Další článek
Příběh e-shopu LeonFish.sk: nejde nám jen o nejkratší doručení. Se zákazníky chceme i diskutovat a doporučit jim ty nejvhodnější výrobky