Linkbuilding

Jeden z nejdůležitějších off page faktorů, který rozhoduje o tom, jak budou stránku zobrazovat vyhledávače. Podstatou linkbuildingu je získávání zpětných odkazů, tedy zmínek o vašem webu na jiných stránkách. 

Co je to linkbuilding?

Jedná se o jeden ze základních principů zvyšování autority internetové stránky. Výsledkem kvalitního linkbuildingu je větší výskyt stránky v SERP. Jde tedy o důležitou součást SEO
Jde o dlouhodobou práci, která vyžaduje trpělivost. Linkbuilder by měl při získávání zpětných, tedy zmínek o webu brát v potaz jejich relevantost. Nemá tedy cenu zahltit internet stovkami odkazů v nekvalitních článcích na webech, které nemají žádnou návštěvnost. Místo toho je lepší zaměřit se na skutečně kvalitní weby a pokusit se dostat svůj odkaz právě tam. 

Úplně ideální je samozřejmě situace, kdy danou internetovou stránku sami citují a odkazují na ni další lidé. To se ale stane málokomu. Skutečně hojně a samovolně citované jsou například zpravodajské weby, kdy si lidé mezi sdílí zprávy. 

Většina ostatních si budou k linkbuildingovému úspěchu dopomoci sami. To je možné skrze domluvená partnerství nebo placenou inzercí. Vždy je ale důležité řídit se zásadou, že nejdůležitější je kvalita webu, který na ten váš odkazuje.