Jeden z nejdůležitějších off page faktorů, který rozhoduje o tom, jak budou stránku zobrazovat vyhledávače. Podstatou linkbuildingu je získávání zpětných odkazů, tedy zmínek o vašem webu na jiných stránkách. 

Co je to linkbuilding?

Jedná se o jeden ze základních principů zvyšování autority internetové stránky. Výsledkem kvalitního linkbuildingu je větší výskyt stránky v SERP. Jde tedy o důležitou součást SEO
Jde o dlouhodobou práci, která vyžaduje trpělivost. Linkbuilder by měl při získávání zpětných, tedy zmínek o webu brát v potaz jejich relevantost. Nemá tedy cenu zahltit internet stovkami odkazů v nekvalitních článcích na webech, které nemají žádnou návštěvnost. Místo toho je lepší zaměřit se na skutečně kvalitní weby a pokusit se dostat svůj odkaz právě tam. 

Úplně ideální je samozřejmě situace, kdy danou internetovou stránku sami citují a odkazují na ni další lidé. To se ale stane málokomu. Skutečně hojně a samovolně citované jsou například zpravodajské weby, kdy si lidé mezi sdílí zprávy. 

Většina ostatních si budou k linkbuildingovému úspěchu dopomoci sami. To je možné skrze domluvená partnerství nebo placenou inzercí. Vždy je ale důležité řídit se zásadou, že nejdůležitější je kvalita webu, který na ten váš odkazuje. 

Další články v této kategorii