Nastavení globálního SEO e-shopu

Globální nastavení SEO pro e-shop naleznete v

Nastavení / Hlavní / SEO

Zde globálně upravíte nastavení titulku pro všechny druhy stránek internetového obchodu, dále META klíčová slova nebo META popis. Toto globální nastavení slouží pro případy, kdy u některé stránky nevyplníte záložku SEO. To pak bude doplněno automaticky údaji, které máte globálně nastaveny pro celý e-shop. Dále zde upravíte a nastavíte sitemap.xml a robots.txt.

Globální nastavení SEO u e-shopu UPgates

Nastavení sitemap.xml

Pro vyhledávací roboty je generována sitemap.xml. Zobrazuje se na adrese http://www.vase-domena.cz/sitemap.xml. Pro kontrolu indexace stránek lze použít nástoj Google Search Console. Zde je možno požádat o zaindexování stránky nebo přímo nahrát soubor sitemap.

Mapa stránek umožňuje nastavit priority pro informování vyhledávacího robota. Můžete si tak určit, které stránky se mají indexovat a které ne, případně které se mají indexovat časteji a jaká je jejich priorita na stránkách e-shopu (viz. obrázek).

Vyberte v levém menu  Nastavení / Hlavní / SEO / sitemap.xml

Mapa stránek UPgates

Nastavení robots.txt

Pro omezení procházení stránek slouží soubor robots.txt. (viz. obrázek)

Vyberte v levém menu  Nastavení / Hlavní / SEO / robots.txt

Robots.txt - UPgates

Nastavení SEO hlavní stránky

Obsah / Hlavní stránka / SEO

Nastavení SEO pro hlavní stránku e-shopu určí SEO titulek main page e-shopu a META popis. Titulek se bude zobrazovat ve výsledcích vyhledávání jako nadpis. Popis pak ve výsledcích vyhledávání slouží jako krátký text pod nadpisem. Dále můžete vyplnit META klíčová slova pro hlavní stránku.

Pokud SEO parametry pro hlavní stránku nezadáte, budou použity z globálního nastavení.

Nastavení SEO u hlavní stránky e-shopu UPgates

SEO nastavení pro Kategorie a podkategorie e-shopu

Obsah / Kategorie / Horní menu, Levé menu, Spodní menu / Kategorie / SEO

V jednotlivých kategorií e-shopu můžete definovat SEO URL. To se automaticky generuje z názvu kategorie. Doporučujeme jej však zadat ručně. Při změně názvu kategorie se bez vyplněného pole SEO URL změní URL adresa kategorie. Abyste tak nepřišli o pozici ve vyhledávačích, budete nuceni původní URL adresu přesměrovat na novou. Je tak snazší a efektivnější určit SEO URL pevně již při vytvoření kategorie e-shopu.

Vyplnit můžete rovněž SEO titulek, SEO popis a SEO klíčová slova. V případě, že nebudou tato pole u kategorie vyplněná, vytvoří se automaticky pomocí globálního nastavení SEO.

Nastavení SEO u kategorií e-shopu UPgates

SEO filtračních/parametrických stránek

Nastavit můžete v

Obsah / Kategorie / Horní menu, Levé menu, Spodní menu / Kategorie / Filtry

Při filtrování produktů v dané kategorii vznikaní tzv. filtrační/parametrické stránky. I u těchto stránek je možnost nastavení SEO. Definovat tak můžete veškeré údaje filtračních stránek pomocí tužky úprav u jednotlivých filtrů v sekci Typy, Parametry, Výrobci a Benefity. Určit lze nadpis stránky a její text. Dále běžná SEO nastavení jako titulek, popis a klíčová slova.

Nastavení SEO filtračních/parametrických stránek e-shopu

Nastavení SEO produktů

Produkty / Seznam produktů / Upravit Produkt / SEO

SEO můžete nastavit v kartě úprav jenotlivých produktů. Je zde možnost určit SEO URL, titulek, popis a klíčová slova.

Nastavení SEO produktu e-shopu

SEO nastavení článků pro redakční systém e-shopu

Obsah / Články / Upravit Článek / SEO

SEO lze nastavit také u jednotlivých článků redakčního systému. Články následně můžete přiřazovat do jednotlivých kategorií e-shopu, ale také do aktualit, rádce apod. Upravit lze také SEO samostatných stránek, například Obchodních podmínek.

Nastavení SEO u článků e-shopu

Diskuse