Modul Statistiky naleznete v levém menu administrace.

 

 

Obchod

Najedete zde statistiky prodeje jako jsou seznam nejprodávanějších produktů, obraty, počty objednávek, využití dopravy a platby, a to vše s možností filtrace na určité období. Vše kromě nejprodávanějších produktů je zobrazeno přehledně pomocí grafu.

Data v grafu můžete filtrovat za pomocí rychlého filtru (Týden, Měsíc, Rok) nebo rozšířeného filtru kde je možné vybrat další kritéria pro filtraci.

Zákazníci

Ve statistikách zákazníků jsou k nahlédnutí informace o počtech jednotlivých typů zákazníků (firma, kontakt, zákazník), proměrném obratu a počtu objednávek na jednoho zákazníka.

Google Analytics

Nejoblíbenějším statistickým nástrojem pro měření návštěvnosti, konverzí a získávání obrovského množství dalších údajů, který je navíc zdarma, je Google Analytics. Z vaší administrace se prokliknete přímo do rozhraní GA, případně vás administrace vyzve k založení nového účtu.

Během založení účtu vám Google Analytics nabídne kód pro sledování statistik, který vložíte do administrace UPgates - konkrétně do Nastavení / Propojení / Google pole kód pro statistiky. Samotné statistiky začnou fungovat až ve chvíli, kdy přejdete na ostrou doménu.

Tip

V Nastavení / Propojení najdete řadu dalších možnosti propojení se službami Google, Seznam.cz, Heureka atd.

Více statistik

Nejrůznější přehledy a sumarizace jsou už nyní rozesety po celé administraci e-shopu. Více se dozvíte v článku Další statistické informace.

Diskuse