Každou webovou stránku, e-shop nevyjímaje, je třeba vylepšit o nějaké ty obrázky. Případně návštěvníkům nabídnout soubory ke stažení. Pro začátek si řekneme, jak vložit obrázek do produktu. Stejné je to v případě článků, stránek a dalších modulů.

V detailu produktu najeďte do oddílu obrázky. Je buď prázdný, nebo už nějaké vložené obrázky obsahuje.

Přidáme nový obrázek pomocí

Otevře se správce souborů (modul se nachází v levém menu pod Soubory). Z něj si můžete vybrat již nahraný obrázek. Přidání obrázku provedete pomocí

Nahrání nového souboru

Většinou ale potřebujete do správce souborů nahrát nový soubor z vašeho počítače. Klikněte tedy na tlačítko přidat soubory nebo soubory rovnou přetáhněte.

Vybrané soubory se načtou do správce souborů. Teď už stačí jen spustit nahrávání.

Nahrané soubory vložíte do produktu tak, že kliknete na tlačítko.

Složky ve správci souborů

Soubory můžete přidávat do různých složek zobrazených v levém sloupci. Stačí kliknout na název složky a začít přidávat obrázky. Máte možnost přidávat nové podsložky, upravovat a mazat složky.

Všechny obrázky se automaticky zmenšují na maximální výšku nebo šířku 1000 px. Pouze obrázky nahrané do složky grafika (a jejích podsložek) se nezmenšují ani znovu nekomprimují. Je určená pro vkládání obrázků do grafiky - např. bannerů.

Typy obrázků

Označujete je zatržítkem ve spodní části boxu obrázku.

Hlavní

Obrázek se zobrazuje v detailu stránky. Jedná se o větší samostatný obrázek umístěný pod hlavním nadpisem. Po rozkliknutí se zvětšení na velký formát.

Pro seznam

Obrázek, který se zobrazuje v seznamech. Např. v náhledu produktu v seznamu produktů, náhledu článku nebo podkategorie.

Fotogalerie a ostatní obrázky

Pokud není obrázek označený ani jako hlavní, ani seznamový, vloží se do fotogalerie nebo v případě produktu do ostatních obrázků. Po rozkliknutí se objeví zvětšený formát obrázku.

Obrázek jako součást textu

Obrázek lze vložit také přímo do textu pomocí ikonky Vložit / upravit obrázek v textovém editoru. Nevýhodou je, že takový obrázek nelze rozkliknout na detail a jeho rozměry si musíte sami upravit tak, aby vyhovovaly velikosti stránky (systém je automaticky neupravuje).

Z hlediska SEO optimalizace je dobré u vkládaného obrázku vyplnit popisek a titulek obrázku. Uveďte v nich klíčová slova, aby je snadno zaindexovaly internetové vyhledávače.

Diskuse