Nakupujeme na smartphonu

Otevření novým možnostem

Myslíte si, že zákazníci nakupují zboží pouze jedné značky a u svého oblíbeného prodejce? Opověď je ano i ne. Podle statistik Googlu, více než 50% nakupujících je ochotno nakoupit zboží u nového obchodníka či vyzkoušet novou značku produktu.

Mobilní telefon jako můza

Kdysi zákazníci listovali katalogy nebo zírali do vánočních výloh obchodů, toto je dnes již na ústupu. Nyní jsou obrazovky mobilních telefonů největším zdrojem pro inspiraci. Šedesát čtyři procent lidí se obrací k obrazovkám svých smartphonů a hledají inspiraci na internetu ještě předtím, než vůbec fyzicky vyrazí do obchodů. A není to jen o tom získat inspiraci, lidé tímto způsobem také objevují nové společnosti, značky a produkty.

Chcou to "nejlepší"

V červenci Google odhalil statistiku, že nakupující na internetu jsou na "cestě za nejlepším". Mobilní vyhledávání související s "nejlepší dárek" vzrostlo o 70% oproti loňskému roku, zatímco mobilní vyhledávání vztahující se k "levné" nebo "levné dárky" vzrostlo pouze o 30%. Ale zákazníci nechtějí jen to nejlepší, chtějí unikátní a skvělé dárky. Mobilní vyhledávání související s "unikátní dárky" vzrostl o více než 65%. Zákazníci také hledají inspiraci na YouTube, průměrný čas strávený na videích s produkty vzrostl o 60% přes rok.

Mobil jako dveře do obchodu

I když stále více a více lidí je ochotno uskutečnit nákup přes mobil, víme, že mobilní telefon se stále používá především jako "dveře do obchodu". Ve skutečnosti, 76% lidí, kteří hledají něco poblíž svého bydliště na svém smartphonu navštíví kamenný obchod na druhý den a 28% z těchto vyhledávání vyústí v nákup!

Další článek
Už jste slyšeli o obchodním modelu Brick and Click? Neomezujte se jen jedním prodejním kanálem