UPgates umožňuje nastavit více měn v jednom jazyku pomocí založení speciální jazykové mutace. Standardně je možné nastavit v jedné jazykové mutaci jen jedna měna. Pokud ale chcete mít v jedné mutaci více jazyků, řešení je takové, že si vytvoříte pro druhou měnu novou jazykovou mutaci typu měna.

Místo vlajky jazyka se zákazníkům na e-shopu zobrazí zkratka měny.

Nevýhodou tohoto způsobu nastavení další měny v jednom jazyku je, že veškerý obsah budete muset plnit duplicitně také v jazykové mutaci, která je vytvořená pouze pro zobrazení měny. Je třeba si tedy dobře promyslet, zda vám tento úkon navíc bude stát při plnění administrace za to.

Postup v administraci

 • Založíte si libovolnou jazykovou mutaci, o které víte, že ji pravděpodobně nikdy v budoucnu nebudete používat.
 • Nastavte jí typ měna. Vyplňte pole kopírovat překlady a obsah z (zvolte jazyk, ze kterého se má obsah zkopírovat). V obou jazykových mutacích pak budete udržovat totožný obsah.
 • Ve výchozím stavu se po vybrání typu měna automaticky odškrtne pole indexace (oddíl Rozšířené). Doporučujeme toto zachovat kvůli zamezení duplicitního obsahu měnové mutace.
 1. V menu administrace zvolte sekci Nastavení / Základní / Jazyky.
 2. Klikněte na tlačítko + Nový.
 3. Nechte mutaci deaktivovanou až do chvíle, než budete mít vyplněné všechny potřebné překlady, aby se mutace nezobrazovala zákazníkům. Pokud ještě nejste na ostré doméně, můžete mutaci aktivovat a vidět tak, jak se nový obsah zobrazuje.
 4. Nastavte Typ "měna".
 5. V poli Jazyk vyberte jakýkoli jiný jazyk, o kterém víte, že ho v budoucnu pravděpodobně nikdy nepoužijete. Např. chamorro je ideální, protože se jedná o ostrov v Tichém oceánu :-)
 6. V oddílu Rozšířené nastavte pole Skutečný jazyk. Toto pole říká, jaký jazyk se v dané mutaci skutečně zobrazuje. Např. zde ve skutečnosti není již zmíněné chamorro, ale naše čeština. Nastavení je důležité pro správné interní vyhledávání textů atd.
 7. Do nové mutace můžete nakopírovat překlady z jiné jazykové mutace a obsah z jiné existující jazykové mutace. Ušetří to dost práce. Tzn. pokud bude mutace měnová stejná jako hlavní mutace v jazyku čeština, překopírujte do něj vše co v češtině již máte vyplněno.
 8. Uložte změny.
 9. V administraci se objeví nové zatržítko v možnostech zobrazit v jazyku. Viz. nápověda zde. Nastavte tak zobrazení např. produktů, článků, bannerů, headlines, rozdílného loga atd.
 10. Jakmile budete mít překlady a obsah mutace nastaven, aktivujte mutaci v Nastavení / Základní / Jazyky. 

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna