Nejzazší termíny pro bezpečné doručení vánočních dárků pro jednotlivé dopravce

Většina české populace nakupuje vánoční dárky na internetu. S rychle se blížím datem svátků je proto stále důležitější otázka, do kdy objednat dárky, aby do Vánoc stihly k zákazníkům bezpečně dorazit. 

Stejně jako každý rok, i letos proto nejvýznamnější dopravci zveřejňují termíny, do kterého dne jsou schopni zboží určené pod stromeček s největší poravděpodobností doručit. 

Jaké jsou tedy nejzazší termíny pro doručení vánočních dárku? 

Podívejme se na konkrétní termíny, jak je pro Vánoce 2023 zveřejnili jednotliví dopravci. Tyto termíny můžete svůj zákazníkům komunikovat jako krajní pro bezpečné doručení objednávek pod stromeček.

Zásilkovna: hojně využívaný dopravce zveřejnil nejzazší termíny, u kterých je velmi pravděpodobné, že dárky dorazí včas. Jde o 20.12.2023 pro podání zásilky na depu, nebo svozem a 19.12.2023 při podání na výdejních místech. Zásilky bude samozřejmě možné podávat i po tomto datu. Výrazně už ovšem roste riziko, že dopravce zboží do svátků nedoručí. V případě, že Zásilkovnu používáte pro zahraniční zásilky, zkontrolujte si přehled pro jednotlivé země, který je zveřejněn na blogu Zásilkovny. Zásilkovna také uvádí, že pro její externí dopravce v rámci služby CZ Zásilkovna Domů HD (Home Delivery) bude poslední doručovací den sobota 23.12.2023.

Zásilkovna také jako každý rok zkrátila dobu, po kterou je zboží k dispozici pro vyzvednutí, a to ze 7 dní na 5 dní. Prodloužení je pak možné maximálně o dva dny. V Z-Boxech jsou pak zásilky uloženy dva dny s možností prodloužení o jeden den. 

Česká pošta/Balíkovna: Česká pošta, která provozuje také Balíkovnu vyhlásila jako poslední bezpečný den pro podání balíku středu 20.12.

DPD: Také dopravce DPD už zveřejnil datum bezpečného podání zásilky. Přepravce jako toto datum uvádí středu 20.12.2023. DPD zároveň upozorňuje, že nejde o termín objednání zboží u e-shopu, ale předání zásilky přímo dopravci. 

PPL: Tato doručovací společnost doručuje zásilky do pátku 22.12.2023. PPL uvádí, že balík do tohoto data doručí s pravděpodobností 98 % v případě, že bude dopravci předán do čtvrtka 21.12.2023.

GLS: Velmi podobné termíny zveřejnil také dopravce GLS. Zákazníkům doporučuje objednávat do 18.12.2023, aby e-shopeři měli dostatek času předat dopravci balík do 20.12.2023. Díky tomu může být do Vánoc bezpečně doručen. Objednávky pro svoz doporučuje GLS vytvořit do 19.12.2023 do 19:00 hodin večer

WEDO: Tento dopravce jako nejzazší termín pro podání vánočních dárků uvádí úterý 19.12.

Další článek
4 tipy, jak přežít turbulence v e-commerce