Obrázky a galerie

Vkládání libovolného počtu obrázků z jednoho společného správce souborů do jednotlivých stránek produktů, kategorií, článků atd.

Obrázkové souborů

Systém umožňuje zpracovat následující typy souborů pro zobrazení v e-shopu. Více zde >

Rozměry obrázků

Rozměry obrázků si určuje systém sám podle toho, jak je nastaveno v grafice e-shopu. Vám stačí pouze vložit ten největší a nejkvalitnější obrázek, jaký máte k dispozici. Systém si další potřebné formáty náhledových obrázků vytvoří sám.

Maximální rozměr

Pokud by byl váš obrázek příliš rozměrově velký, nevadí. Systém si ho automaticky zmenší na max. šířku nebo výšku 1 000 px.

Upozornění! U jpg souborů při zmenšování dochází ke kompresi, což může mít za následek nepatrný pokles kvality obrázku. Chcete-li se tomuto vyhnout, nahrávejte obrázky, které nepřesáhnou maximální rozměry. 

Typy obrázků

Typ nastavíte zaškrtnutím pole ve spodní části boxu obrázku.

Hlavní

Po zaškrtnutí pole se obrázek se zobrazí v detailu stránky (např. detail prodktu, kategorie nebo článku). Jedná se o větší obrázek umístěný pod hlavním nadpisem vedle textu stránky. Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.

Seznamový

Po zaškrtnutí pole se obrázek zobrazí v seznamech položek (např. produktů, kategorií, článků atd.). Po kliknutí na obrázek se přesunete do detailu dané položky. Pokud žádný detail neexistuje, otevře se větší formát obrázku ve slideshow.

Ostatní obrázky

Pokud obrázek neoznačíte jako hlavní ani seznamový, vloží se do galerie (v případě produktu je to trochu odlišné - více zde). Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.

Upozornění! V zobrazení pro mobil se slideshow nezobrazuje.

Přidat obrázek

V detailu vybrané položky (produktu, kategorie, článku atd.) je třeba otevřít oddíl Obrázky. Je buď prázdný nebo už nějaké vložené obrázky obsahuje. Přidáme nový obrázek

Otevře se správce souborů. Modul také najdete pod Soubory. Více zde >

Soubor je třeba nejdříve nahrát do správce. Odtud je možné ho následně přidat do jakéhokoli oddílu Obrázky v administraci. Postup najdete zde >

Pokud je soubor již nahraný, stačí ho jen vybrat kliknutím na ikonu 

Úpravy vloženého obrázku

Po najetí myší na vybraný obrázek se zobrazí menu s akčními tlačítky:

 Změna pořadí obrázku - Uchopte myší ikonku a přetáhněte box obrázku do požadované pozice.

 Detail obrázku - Otevře se okno s možnosti vyplnit titulku obrázku. V kódu obrázku se vyplní atributy alt (pro vyhledávací roboty) a title (viditelný po najetí myší na obrázek; dále slouží pro čtečky). V případě, že je obrázek umístěn v galerii, přidá se přímo viditelný titulek pod obrázek. V okně je dále umístěn odkaz na obrázek v maximálním rozměru.

 Odebrání obrázku z dané položky. Obrázek se nesmaže ze Správci souborů.

Obrázek v textovém editoru

Obrázek lze vložit také přímo do textu pomocí textového editoru. Více zde >

Nevýhodou je, že takový obrázek nelze rozkliknout na zvětšený formát ve slideshow. Jeho rozměry si musíte navíc upravit tak, aby vyhovovaly velikosti stránky (systém je automaticky neupravuje). Nicméně v grafických šablonách je zajištěno, aby šířka obrázku "nepřetekla" šířku místa, ve kterém se obrázek nachází.

Galerie s více úrovněmi

Možnost vytvoření víceúrovňové galerie pomocí seznamu článků. V kategorii vytvoříte seznam článků a v článcích vytvoříte galerie.

Průvodce: Soubory

Diskuse