Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

UPgates umožňuje vkládat libovolný počet obrázků z jednoho společného Správce souborů do jednotlivých stránek produktů, kategorií, článků atd.

Alternativní text pro obrázky můžete nastavit u obrázku tím, že u něj vyplníte titulek. Tuto úpravu provedete pomocí ikony tužky po najetí na obrázek ve správci souborů (více zde).

Typy obrázků

  • Hlavní - Po zaškrtnutí pole se obrázek se zobrazí v detailu stránky (např. detail produktu, kategorie nebo článku). Jedná se o větší obrázek umístěný pod hlavním nadpisem vedle textu stránky. Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.
  • Seznamový - Po zaškrtnutí pole se obrázek zobrazí v seznamech položek (např. produktů, kategorií, článků atd.). Po kliknutí na obrázek se přesunete do detailu dané položky. Pokud žádný detail neexistuje, otevře se větší formát obrázku ve slideshow.
  • Ostatní obrázky - Pokud obrázek neoznačíte jako hlavní ani seznamový, vloží se do galerie pod obsahem stránky. Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow. Více zde.

Upozornění! V zobrazení pro mobil se slideshow nezobrazuje.

Rozměry a velikost obrázků

Rozměry obrázků si určuje systém sám podle toho, jak je nastaveno v grafice e-shopu (dle konkrétní grafické šablony). Vám stačí pouze vložit ten největší a nejkvalitnější obrázek, jaký máte k dispozici. Potřebné formáty náhledových obrázků budou vytvořeny automaticky.

Více o optimalizaci obrázků v nápovědě zde.

Obrázky u sdílení stránek (og)

Více informací najdete zde.

Skrytí hlavního obrázku

Pokud máte hlavní obrázek přidaný do stránky jen např. kvůli Open Graph a jinak ho na stránce zobrazovat vůbec nechcete, můžete ho skrýt pomocí předdefinovaného pole Skrýt hlavní obrázek v sekci Vlastní pole / Kategorie (případně také Články nebo Aktuality). Více v nápovědě

V Open Graph tento obrázek zůstane. Více zde.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna