Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Vkládání libovolného počtu obrázků z jednoho společného správce souborů do jednotlivých stránek produktů, kategorií, článků atd. Alternativní text pro obrázky můžete nastavit u obrázku tím, že u něj vyplníte title. Tuto úpravu provedete pomocí ikony tužky po najetí na obrázek ve správci souborů (více zde). Galerie a obrázky jsou společné pro všechny jazyky. Nelze u produktu nahrát odlišné obrázky dle jazyků. V takovém případě by bylo třeba vést dva různé produkty na samostatných kartách. Systém používá Open Graph značky - v případě sdílení nebo přeposílání odkazu na sociální sítě se zasílá obrázek, který je nastavený u daného produktu, kategorie atd. Pokud tam žádný není, tak se použije logo e-shopu.

Rozměry a objem 

Rozměry obrázků si určuje systém sám podle toho, jak je nastaveno v grafice e-shopu (dle konkrétní grafické šablony). Vám stačí pouze vložit ten největší a nejkvalitnější obrázek, jaký máte k dispozici. Systém si další potřebné formáty náhledových obrázků vytvoří sám. Pokud by byl váš obrázek příliš rozměrově velký, nevadí. Systém si ho automaticky zmenší na max. šířku nebo výšku 1 000 px.

Upozornění! U jpg souborů při zmenšování dochází ke kompresi, což může mít za následek nepatrný pokles kvality obrázku. Chcete-li se tomuto vyhnout, nahrávejte obrázky, které nepřesáhnou maximální rozměry. 

Pokud máte příliš zaplněnou kapacitu disku vzhledem k velkému množství nahraných obrázků, můžete je promazat (více zde) nebo přejít na tarif s větší kapacitou (více zde).

Typy obrázků

  • Hlavní - Po zaškrtnutí pole se obrázek se zobrazí v detailu stránky (např. detail produktu, kategorie nebo článku). Jedná se o větší obrázek umístěný pod hlavním nadpisem vedle textu stránky. Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.
  • Seznamový - Po zaškrtnutí pole se obrázek zobrazí v seznamech položek (např. produktů, kategorií, článků atd.). Po kliknutí na obrázek se přesunete do detailu dané položky. Pokud žádný detail neexistuje, otevře se větší formát obrázku ve slideshow.
  • Ostatní obrázky - Pokud obrázek neoznačíte jako hlavní ani seznamový, vloží se do galerie pod obsahem stránky(v případě produktu je to trochu odlišné - více zde). Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.

Upozornění! V zobrazení pro mobil se slideshow nezobrazuje.

Import obrázků

Import obrázků např. ze systému Pohoda funguje tím způsobem, že se ve feedu udává URL adresa, na které je obrázek dostupný. Po nahrání feedu do systému UPgates se obrázek z této URL automaticky stáhne a uloží na hosting k e-shopu. Import si u každého obrázku, který naimportoval pamatuje URL adresu ze které ji stáhl. Pokud se zdrojový obrázek, nebo soubor změní, ale zůstane stejná URL adresa, import jej znovu nestáhne. 

Do XML feedů se fotky řadí podle pozice s příznaky hlavní a seznamový (více dle dokumentace). Do exportu CSV jsou URL obrázků seřazeny podle pozice v administraci, příznak hlavní ani seznamový se v něm neuvádí (viz. dokumentace).

Obrázek loga

Vložení logotypu a dalších obdobných grafických prvků doporučujeme vkládat pomocí souboru typu SVG. jedná se o vektorový formát grafiky, který umožňuje transformaci na libovolnou velikost bez jakékoliv ztráty kvality. Nejen, že tak vaše logo a další ilustrace budou zobrazovány v nejvyšší možné kvalitě, ale také budou zabírat nejméně místa na vašem úložišti. Vložit je můžete běžným způsobem přes Správce souborů a následně je vložit kdekoliv v administraci kromě produktů.
- všude mimo produktů

Zobrazení na eshopu