Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.
Princip a zobrazení obrázků a galerie

Vkládání libovolného počtu obrázků z jednoho společného správce souborů do jednotlivých stránek produktů, kategorií, článků atd.

Rozměry obrázků si určuje systém sám podle toho, jak je nastaveno v grafice e-shopu. Vám stačí pouze vložit ten největší a nejkvalitnější obrázek, jaký máte k dispozici. Systém si další potřebné formáty náhledových obrázků vytvoří sám.

Pokud by byl váš obrázek příliš rozměrově velký, nevadí. Systém si ho automaticky zmenší na max. šířku nebo výšku 1 000 px.

Vložení logotypu a dalších obdobných grafických prvků doporučujeme vkládat pomocí souboru typu SVG. jedná se o vektorový formát grafiky, který umožňuje transformaci na libovolnou velikost bez jakékoliv ztráty kvality. Nejen, že tak vaše logo a další ilustrace budou zovrazovány v nejvyšší možné kvalitě, ale také budou zabírat nejméně místa na vašem úložišti. Vložit je můžete běžným způsobem přes Správce souborů a následně je vložit kdekoliv v administraci kromě produktů.
- všude mimo produktů

Upozornění! U jpg souborů při zmenšování dochází ke kompresi, což může mít za následek nepatrný pokles kvality obrázku. Chcete-li se tomuto vyhnout, nahrávejte obrázky, které nepřesáhnou maximální rozměry. 

Typy obrázků

  • Hlavní - Po zaškrtnutí pole se obrázek se zobrazí v detailu stránky (např. detail prodktu, kategorie nebo článku). Jedná se o větší obrázek umístěný pod hlavním nadpisem vedle textu stránky. Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.
  • Seznamový - Po zaškrtnutí pole se obrázek zobrazí v seznamech položek (např. produktů, kategorií, článků atd.). Po kliknutí na obrázek se přesunete do detailu dané položky. Pokud žádný detail neexistuje, otevře se větší formát obrázku ve slideshow.
  • Ostatní obrázky - Pokud obrázek neoznačíte jako hlavní ani seznamový, vloží se do galerie (v případě produktu je to trochu odlišné - více zde). Po kliknutí na obrázek se objeví zvětšený formát obrázku ve slideshow.

Upozornění! V zobrazení pro mobil se slideshow nezobrazuje.

Zobrazení na eshopu