Po dokončení všech tří kroků objednávkového procesu se vygeneruje dokument Objednávka (více zde). Prostřednictvím systémového emailu se zašle zákazníkovi (více zde). Nová objednávka se zároveň vytvoří v administraci e-shopu (více zde). 

Zobrazení stránky Objednávka přijata

Stránka obsahuje poděkování zákazníkovi za objednávku a informace, jak postupovat dále. 

Konverze objednávky

Na této stránce se vyskytují také skryté konverzní kódy analytických nástrojů. Jakmile se stránka zobrazí, konverzní kód pošle záznam do nástroje. Více zde.

Platba pomocí platební brány

V případě, že zákazník zvolil platbu objednávky pomocí platební brány, přesměruje se nejdříve na ni a až poté se vrátí na stránku Objednávka přijata (bez ohledu na to, zda platba proběhne úspěšně nebo ne). 

Dokument Objednávka se odešle zákazníkovi ihned po dokončení objednávky, tedy ještě před přesměrováním na platební bránu.

V souvislosti s platbou v platební bráně může dojít k problémům se zaznamenáváním konverzí. Více zde.

Více o platebních bránách a jiných službách najdete v nápovědě zde.

Neúspěšná platba

Pokud platba v platební bráně neproběhla úspěšně, na stránce se objeví aktuální stav objednávky (např. Platba selhala) Více zde.

Platba bankovním převodem

V případě, že zákazník zvolil platbu objednávky bankovním převodem, zobrazí se na stránce Objednávka přijata informace o platbě.

Vychází se z údajů v nastavení obchodu (více zde). Variabilní symbol se vygeneruje dle nastavení číselné řady (více zde).

Tlačítko kam dál?

  • Pokud se nepodařilo úspěšně dokončit platbu prostřednictvím platební brány z důvodu nějaké chyby, na stránce se objeví tlačítko Zaplatit objednávku. Pomocí něj může zákazník platbu opakovat.
  • Pokud zákazník objednal a byl přihlášený do svého účtu, objeví se tlačítko Váš účet. Povede do historie vašich objednávek. Více zde.
  • Pokud zákazník objednal bez přihlášení do účtu, objeví se tlačítko Detail objednávky. Povede na stránku s detailem objednávky. Více zde.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna