U obrázků nahraných do Správce souborů se automaticky zmenšují rozměry na max. šířku nebo výšku 1 000 px. Více zde.

Upozornění! U jpg souborů při zmenšování dochází k dodatečné kompresi, což může mít za následek nepatrný pokles kvality obrázků. Chcete-li se tomuto vyhnout, nahrávejte obrázky, které nepřesáhnou výše uvedené maximální rozměry. 

Optimalizace velikosti obrázků

Prohlížeče umí zobrazit pouze obrázky ve formátech JPG, PNG, GIF a SVG. Jejich velikost hraje významnou roli při celkové délce načítání stránky. Optimální velikost obrázků je do 150 kB. Existuje řada online komprimátorů, které umí zmenšit velikost obrázku téměř bez snížení jeho kvality. Vyzkoušejte např. https://tinypng.com/.

Více informací o optimalizaci obrázků - Průvodce formáty obrázků pro web: JPEG, WebP, AVIF, PNG, GIF a SVG

Obrázky bez zmenšení a komprese

Pokud do Správce souborů vložíte obrázky do složky Grafika, ke zmenšování ani k dodatečné kompresi nedojde. Více o přidání souboru do správce v nápovědě zde.

Takovéto obrázky využijete zejména v grafice e-shopu, kde je důležitější kvalitní zobrazení ve větších formátech - bannery (více zde), headlines (více zde), Designer (více zde). Takovéto obrázky je však také třeba maximálně optimalizovat z důvodu rychlého načítání celého e-shopu. Viz. dále.

Kapacita disku

Pokud máte příliš zaplněnou kapacitu disku, příčinou bývá téměř vždy velký počet nahraných nebo importovaných obrázků, můžete je promazat (více zde) nebo přejít na tarif s větší kapacitou (více zde).

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna