Obecné informace

Srovnávače obvykle vyžadují, aby data, která jim posíláte, byla upravená dle jejich požadavků. Např. speciální název pro Heureku - PRODUCTNAME, označení kategorie podle kategorizace - CATEGORYTEXT atd. Tato speciální označení pro srovnávače se nastavují pomocí předdefinovaných vlastních polí.

V administraci projektu pod Nastavení / Vlastní pole / Produkty najdete v tabulce Předdefinovaná pole abecedně seřazený seznam polí, mezi nimiž jsou i pole začínající textem "Heureka - ".

Obdobně se můžete prokliknout v nastavení vlastních polí do záložky Kategorie, kde najdete další možnosti optimalizace pro srovnávače. Nebo hromadně upravit zařazení do kategorií v administraci pod  Obsahem (Obsah / Kategorie), kde u jednotlivých kategorií nastavíte Předdefinovaná pole.

Tip:

Pokud změníte Vlastní pole u jednotlivých produktů, tyto pole mají větší váhu než pole u kategorií.

Heureka - CATEGORYTEXT

Speciální alternativní název kategorie pro Heureka.cz Definuje tag <CATEGORYTEXT> v XML exportu. Pokud není vyplněn, vkládá se obecný název kategorie dle stromu v e-shopu. Heureka definuje vlastní strom kategorií pro lepší zařazení vašich produktů. Vlastní pole Heureka - CATEGORYTEXT má k dispozici našeptávač, který vám pomůže s výběrem kategorizace na heurece.

Více informací viz. specifikace Heureka.cz

Heureka - DELIVERY_DATE

Dodací doba produktu ve dnech pro srovnávač Heureka.cz hodnotu (rozpětí) vyplňujete dle dokumentace specifikace DELIVERY_DATE Heureka.cz.

Příklad:
pro dostupnost do 3 dnů - uvedete do vlastního pole DELIVERY_DATE hodnotu 3, v Heurece se poté zobrazí u produktu informace do 3 dnů

Tip:

Ve výchozím stavu není nutné pole DELIVERY_DATE vyplňovat, pro vaše produkty se nastavuje automaticky stav 0 - Skladem.

Heureka - DESCRIPTION

Speciální alternativní popis produktu pro Heureka.cz. Pokud není vyplněn, vkládá se dlouhý text produktu. Pokud ani ten není vyplněn, vkládá se krátký text produktu. Pokud není ten vyplněn, nevkládá se nic. Snažte se uvádět co nejrelevantnější popis, ve fulltextovém vyhledávání se bere v potaz. Měl by obsahovat popis a specifikaci výrobku bez reklamy na dopravu zdarma, akce a daný obchod.

Toto pole slouží zejména pro ty, kteří si píší popisy vlastní v e-shopu a nechtějí je posílat do Heureky odkud si je může zkopírovat kdokoliv. Do heureky tak můžete poslat obecný popis a na e-shopu si zachovat svůj unikátní popis.

Heureka - GIFT

Definuje tag <GIFT> v XML exportu pro definici dárků. Více dárků oddělte čárkou. Zadejte text, který chcete aby Heureka zobrazila jako dárek, textaci "+dárek" doplňuje Heureka automaticky.

Další informace viz. specifikace Heureka.cz

Heureka - HEUREKA_CPC

Tagem nastavujete maximální cenu, kterou jste ochotni za proklik nabídnout. Desetinná místa oddělujte desetinnou čárkou. Maximální cena za klik je 100 Kč.

Heureka - ITEM_TYPE

Tato značka bazarové zboží od nového. Pokud chcete zboží označit jako bazarové vyplněte do honoty pole "bazar".

Tag ITEM_TYPE je povinný pro produkty:

  • použité či repasované;
  • s poškozeným, neoriginálním či bulk balením (White box, OEM, blist, atd.);
  • vráceny ve 14 denní lhůtě;
  • bez plnohodnotné záruční lhůty;
  • druhé jakosti;
  • výstavní či předváděcí kusy;
  • rozbalené (otevřené);
  • zboží ve zvláštním režimu DPH;

Upozornění:

Pokud budete posílat tento druh zboží bez uvedeného tagu ITEM_TYPE (tzn. jako nové), může dojít k dočasnému zablokování celého e-shopu.

Heureka - Parametry

Toto vlastní pole umožňuje definovat parametry pouze do feedu pro Heureku. Parametry budou při exportu feedu sloučeny s těmi, které jsou u produktu zadané. V případě shodného parametru má přednost hodnota z vlastního pole. Jednu hodnotu parametru zadejte na každý řádek zvlášť ve formátu:

název parametru:hodnota

např.
Velikost:M
Velikost:L
Barva:Bílá

Heureka - PRODUCT

Speciální alternativní název produktu pro Heureka.cz. Pokud není vyplněn, vkládá se obecný název produktu z e-shopu. Obsahuje rozvětvený PRODUCTNAME včetně přívlastků, jako + záruka zdarma, + pouzdro aj.
Tento název bude zobrazen v porovnání cen. Např. „Digitální fotoaparát Canon SX100 Power-shot + nabíječka“.

Pole vyplňujete v plném znění včetně názvu produktu

Heureka - PRODUCTNAME

Speciální název produktu pro Heureka.cz (pokud chcete uvést jiný než na e-shopu). Pokud není vyplněn, vkládá se obecný název produktu z e-shopu. Nesmí obsahovat žádné jiné informace, jako např. + dárek, nebo doprava zdarma.

Heureka - zobrazení výrobce v názvu

Generování výrobce do názvu produktu automaticky. (Je vyžadováno u některých kategorií Heureky).

Heureka - zobrazení produktu

Slouží pro skrytí produktu v XML exportu pro Heureka.cz. Výchozí hodnota je Ano - všechny produkty se do heureka.cz exportují. Pro skrytí produktu z feedu bude checkbox "odznačený" (prázdný).

Diskuse