Po přechodu na ostrý provoz se váš eshop přesune na vaší vlastní doménu. (např. www.domena.cz)

E-shop na ostré doméně může prodávat, je indexovaný vyhledávači a plně zobrazitelný zákazníkům na internetu. Ostrou verzi na doméně je možné mít až po přechodu na placený provoz

Změny v grafice

Jedná se např. o změny v modulu Designer nebo Editoru kódu. Ty se na ostré doméně ihned neprojeví, protože je chcete nejdříve připravit na testovací verzi. Až poté, co je vše v pořádku a otestované, se změny mohou překlopit na ostrou verzi na vaší doméně. Více zde.

Změny v administraci

Např. ty v obsahu stránek, produktech, nastavení atd. Zobrazují se současně na testovací i ostré verzi. Rovněž dochází k jejich indexaci vyhledávači. Zhruba do jedné hodiny se zaindexují také v interním fulltextovém vyhledávání přímo na e-shopu.

Indexace do vyhledávačů

Čas od času navštíví váš e-shop robot např. od Google nebo Seznam.cz a projde všechny relevantní odkazy a mapu stránek. Obsah stránek vašeho e-shopu zaindexuje pro následné vyhládávání. E-shop na ostré doméně je, na rozdíl od testovací verze, plně indexovatelný pro vyhledávací roboty. 

Urychlit proces indexace můžete manuální registrací do vyhledávačů podle návodu zde.

Často se ptáte

Chci aktualizovat testovací verzi tak, aby vypadala stejně jako na ostré doméně. Jak vymažu testovací verzi, aby vypadala stejně jako ostrá?

Tento proces není možný. Změny se překlápí vždy z testovací verze na ostrou, nikoli opačně.

Související články

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna