Otazníky kolem SSL, je dobré ho mít? A proč?

Co je to SSL certifikát?

SSL (Secure Sockets Layer) je digitální certifikát, který ověřuje identitu webové stránky a šifruje informace zaslané k serveru pomocí technologie SSL. Šifrování je proces zakódování dat do nerozluštitelného formátu, který lze rozluštit pouze s řádným dešifrovacím klíčem.

Jak to funguje?

SSL vytváří bezpečný tunel, jehož prostřednictvím se informace včetně uživatelského jména, hesla, čísla kreditních karet a další mohou zasílat bezpečně. Můžeme si průběh uvést ve třech krocích:

1. SSL – "Podání rukou"

Když návštěvník navštíví vaše webové stránky, váš SSL certifikát automaticky vytvoří šifrované spojení.

2. Ikona zámku

Jakmile je připojení dokončeno, zobrazí se ikona visacího zámku a HTTPS prefix v řádku prohlížeče návštěvníka, aby jste mu ukázali, že může bezpečně zadávat své osobní údaje. Pokud máte EV certifikát, stavový řádek dokonce zezelená.

3. V této chvíli ...

veškeré příchozí a odchozí informace jsou zašifrovány vysokým šifrováním, které je virtuálně neprolomitelné.

Proč SSL?

Chráníte důležitá data zákazníků

SSL certifikát chrání citlivá data vašich zákazníků. Tímto zároveň zvyšujete důvěru zákazníků vůči vašemu webu. Hodně lidí si ověřuje ve stavovém řádku https:// prefix předtím než zadávají své osobní údaje jako číslo kreditní karty, jméno, příjmení.

Lepší hodnocení ve vyhledávání

Google miluje stránky zabezpečené pomocí SSL a jako odměnu Vás popostrkává výš a výš ve výsledcích hledání. Takže nejen, že chráníte své zákazníky, ale také jich více přilákáte.  

 

Jak jej implementovat se dozvíte zde Guide Upgates.

 

 

Další článek
Jak začít se srovnávači zboží a na co se zaměřit?