K tomu, abyste mohli začít hromadně importovat data, je třeba si nejdříve zajistit podporovaný datový soubor ve formátu, který umí UPgates zpracovat. Níže uvádíme, jaké máte možnosti: 

Vlastní CSV soubor

V případě, že máte k dispozici CSV soubor s daty, je situace nejjednodušší. Jde o formát, který lze upravovat v MS Excel nebo podobných tabulkových editorech. 

Postup úpravy CSV souboru je takový, že si jej vyexportujete např. v seznamu produktů (sekce Produkty / Seznam produktů - více zde), upravíte v programu MS Excel nebo LibreOffice a následně naimportujete zpátky. Je třeba při tom dodržet správné kódování (více zde).

UPgates navíc umožňuje CSV soubor transformovat pomocí modulu CSV konfigurace (více zde) do požadovaného formátu. Toto jednoduché uživatelsky přívětivé rozhraní umí spárovat jednotlivé sloupce CSV s konkrétními poli v administraci e-shopu. Pomocí konfigurátoru lze provádět import produktů, zákazníků a kategorií.

Systémový soubor

Výhodou systémových souborů je, že obsahují veškerá data, jaká lze do UPgates nahrát.

Nevýhodou je, že soubory je třeba naprogramovat do požadovaného formátu dle dokumentace UPgates. S tím jsou spojené pořizovací náklady a může to být časově náročnější.

 1. UPgates - CSV - Import produktů, zákazníků, kategorií, objednávek (omezeně). Více v Dokumentace CSV
 2. UPgates - XML - Import produktů, zákazníků, kategorií. Více v Dokumentace XML

Dále lze využít napojení na naše API. Více v Dokumentace API.

Více o datových souborech CSV najdete v nápovědě zde.

Feed od srovnávače

Výhodou je, že většina e-shopů a dodavatelů ho má k dispozici. Obsahují ta nejdůležitější data pro základní přenos dat o produktech. Nevýhodou je, že neobsahují veškerá dostupná data a dále pomocí nich nenahrajete kategorie, zákazníky, objednávky atd.

 1. Zbozi.cz - Pouze import produktů.
 2. Heureka - Pouze import produktů.
 3. Google Nákupy - Pouze import produktů.

Propojení na informační systém

Jedná se o komplexní řešení obsahující napojení systému UPgates na konkrétní službu třetích stran.

 1. Pohoda - Import produktů a kategorií.
 2. Money S3 - Import produktů.
 3. Další propojení na informační systémy dle nabídky našich hotových Propojení. Podrobné informace o možnostech importu naleznete v detailu jednotlivých služeb. Více zde.

Ostatní datové soubory

 1. Mergado - Import produktů. Více zde.
 2. VCard - Import zákazníků.
 3. Shoptet XML - Import produktů, kategorií, zákazníků. Více zde.
 4. Rocketoo XML - Import produktů, kategorií, zákazníků. Více zde.
 5. Webareal XML - Import produktů, kategorií, zákazníků. Více zde.
 6. Eshop-rychle XML - Import produktů, kategorií, zákazníků. Více zde.
 7. ByznysWeb XML - Import produktů, kategorií, zákazníků. Více zde.

Nemáte podporovaný datový soubor?

Speciální služby pro zpracování dat

V nabídce Propojení najdete sekci Dodavatelé, kde najdete řadu speciálních služeb, které vám umožní zpracovat datový souboru XML do formátu např. Heureka, Zbozi.cz atd. Takovéto formáty již následně můžete importovat bez dalších úprav do UPgates. Podrobnosti naleznete v detailu jednotlivých služeb. Více zde.

Spolupráce s agenturou na Marketplace 

Na našem nabídkovém portále Marketplace můžete poptat služby externích partnerů a odborníků na úpravy datových souborů. Ti nabídnou buď jednorázové individuální přeformátování souboru nebo vám umožní dlouhodobé pravidelné importy za měsíční poplatek. Více zde.

Máte vlastního programátora? 

Pokud máte k dispozici vlastního nebo externího programátora, můžete využít k transformaci dodavatelského souboru do podporovaného formátu jeho služeb. 

Kontaktujte technickou podporu

Pokud ve výše zmíněných situacích nastane nějaký problém nebo by se vám napojení feedu dodavatele nepodařilo uskutečnit, kontaktujte technickou podporu UPgates. Více zde.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna